AktüelEkonomi PolitikPolitikaAlmanya’da binler ırkçılığa karşı yürüdü

Almanya’nın Köln kentinde bir araya gelen binlerce kişi ırkçılık karşıtı gösteri düzenledi Almanya’da binlerce kişi ırkçılığa karşı yürüdü. Köln Katedrali önünde toplanan yaklaşık 10 bin kişi, “İnsani bir sığınmacı politikası” talebiyle ırkçılık karşıtı sloganlar atarak Heumarkt Meydanı’na yürüdü. “Sınırlar ülkeler arasında değil zenginlerle yoksullar arasındadır”, “Herkese yetecek kadar Köln birası var”, “Sevgi nefretten güçlüdür” şeklinde döviz ve pankartlar taşınan eylemde “Göç bütün sorunların anasıdır.” ifadesini kullanan Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer’e de tepki gösterildi. Irkçılığa...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 17, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Almanya’nın Köln kentinde bir araya gelen binlerce kişi ırkçılık karşıtı gösteri düzenledi

Almanya’da binlerce kişi ırkçılığa karşı yürüdü. Köln Katedrali önünde toplanan yaklaşık 10 bin kişi, “İnsani bir sığınmacı politikası” talebiyle ırkçılık karşıtı sloganlar atarak Heumarkt Meydanı’na yürüdü.

“Sınırlar ülkeler arasında değil zenginlerle yoksullar arasındadır”, “Herkese yetecek kadar Köln birası var”, “Sevgi nefretten güçlüdür” şeklinde döviz ve pankartlar taşınan eylemde “Göç bütün sorunların anasıdır.” ifadesini kullanan Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer’e de tepki gösterildi.

Irkçılığa karşı eylem, müzik dinletisiyle sona erdi. Köln’de 29 Eylül’de yeniden ırkçılık karşıtı bir gösteri yapılacak.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık