MüzakerelerAlmanya ve Fransa’dan Cenevre’deki Müzakerelere Destek | #ConferenceOnCyprus

Almanya ve Fransa Dışişleri Bakanlıkları Cenevre’de başlayan Kıbrıs Zirvesi’yle ilgili değerlendirmelerde bulunarak Kıbrıs’ta çözümün sadece Kıbrıslılar için değil Avrupa ve bütün bölge için de önemli bir gelişme olacağına dikkat çektiler. STEİNMER: BÜTÜN BÖLGE İÇİN BÜYÜK BİR HABER OLACAK Alman Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Kıbrıs’ta üç garantör, Yunanistan, Türkiye ve Birleşik Krallık’ın Kıbrıs’ta iyi bir çözüm için üstlerine düşeni yapmaya istekli olduğunu ve Kıbrıslıların isteklerini, yani yeniden birleşmelerini yerine getirmeye yardımcı olacağını belirtti. GermanForeignOffice on Twitter...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 9, 2017
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Almanya ve Fransa Dışişleri Bakanlıkları Cenevre’de başlayan Kıbrıs Zirvesi’yle ilgili değerlendirmelerde bulunarak Kıbrıs’ta çözümün sadece Kıbrıslılar için değil Avrupa ve bütün bölge için de önemli bir gelişme olacağına dikkat çektiler.

STEİNMER: BÜTÜN BÖLGE İÇİN BÜYÜK BİR HABER OLACAK

Alman Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Kıbrıs’ta üç garantör, Yunanistan, Türkiye ve Birleşik Krallık’ın Kıbrıs’ta iyi bir çözüm için üstlerine düşeni yapmaya istekli olduğunu ve Kıbrıslıların isteklerini, yani yeniden birleşmelerini yerine getirmeye yardımcı olacağını belirtti.

GermanForeignOffice on Twitter

FM #Steinmeier on the resumption of the #Cyprus talks: Hope that the two sides will not lose heart and will resolutely seek compromises.

Bugün Cenevre’de başlayan Kıbrıs müzakereleriyle ilgili olarak pazar günü açıklamalarda bulunan Steinmeier, yeniden birleşmeyle ilgili müzakerelerin şimdi nihai çizgide olduğuna işaret etti ve “Eğer bir atılım elde edilirse sadece Kıbrıs’taki halk için değil Avrupa ve bütün bölge için de büyük bir haber olacak” dedi.

Steinmeier, özellikle şimdi bu aşamada iki tarafın cesaretinin kırılmayacağını, son kalan tartışmalı konular için kararlılıkla uzlaşma arayışında olacaklarını ifade etti.

Almanya Dışişleri Bakanı, “Bu kolay olmayacaktır. Ancak zor güvenlik ve garanti konularının şimdi ilk kez üç garantör güç, Yunanistan, Türkiye ve Birleşik Krallık tarafından görüşülecek olması iyi bir işarettir. Umarız üç garantör güç iyi bir çözüm bulunmasında üstlerine düşeni yapacaklar ve Kıbrıslıların isteği olan yeniden birleşmeyi yerine getirmeye yardımcı olacaklardır” dedi.

FRANSA: BÖLGE İÇİN MÜKEMMEL BİR HABER OLACAK

Fransa Dışişleri Bakanlığı Kıbrıs için tarafları Cenevre sürecinde başarı için çalışmaya davet etti.

Bakanlık Sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, Fransa`nın toplum liderlerine tam desteğini tekrarlamayı arzu ettiği belirtildi ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri`nin Özel Danışmanı Espen Barth Eide`ye güvenildiği tekrarlandı.

Açıklamada, “Kıbrıs`ta bir anlaşma, öncelikle adanın istikrarı ve refahı için ancak daha sonra Avrupa Birliği ve bölge için mükemmel bir haber olacaktır” denildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık