koronavirusAlmanya ‘eğriyi büktü’: Yeni vaka sayısı ilk kez azaldı

Almanya'daki korona virüsü salgınında ilk kez, bir önceki güne kıyasla daha az yeni vaka tespit edildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 22, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Almanya’daki korona virüsü salgınında ilk kez, bir önceki güne kıyasla daha az yeni vaka tespit edildi. 

Robert Koch Enstitüsü, virüsün yayılmasının ve ölümlerin hızının yavaşladığını açıkladı. Ancak bu durumun, hafta sonunda yapılan test sayısındaki azalmadan kaynaklanmış olabileceği şerhi de düşüldü.

Almanya’daki Robert Koch Enstitüsü, ülkede son bir günde 1948 yeni vaka tespit edildiğini, toplam sayının 18 bin 610’a yükseldiğini açıkladı. Cumartesi günü ise tespit edilen yeni vaka sayısı bir önceki göre 2 bin 705 daha fazla olmuştu.

Enstitü, koronavirüs kaynaklı ölüm vakalarının sayısının da dokuz kişi artarak 46’dan 55’e yükseldiğini açıkladı. Cumartesi günü can kaybı bir önceki güne göre 15 artarak 46’ya yükselmişti.

Robert Koch Enstitüsü, vaka ve ölüm sayılarındaki artış hızının yavaşladığına dikkat çekse de, bunun haftasonunda yapılan test sayısında azalmadan kaynaklanmış olabileceği şerhini de düştü.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık