AktüelMüzakerelerAlmanya Dışişleri: Kıbrıs Sorununun Çözümü Avrupa İçin Önemli | #ConferenceOnCyprus

Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Martin Schaefer, Kıbrıs sorununun çözümünün sadece bölge için değil Avrupa için de önemli olduğunu söyledi. KHA’nın haberine göre Cenevre’de devam etmekte olan Kıbrıs müzakereleriyle ve 12 Ocak’ta yapılacak Kıbrıs Konferansı’na üç garantör gücün (Yunanistan, Türkiye, Birleşik Krallık) temsil düzeyiyle ilgili soruları yanıtlayan Schaefer, nihai bir çözüm hedefiyle müzakerelere katılmak için devlet veya hükümet başkanlarına gerek olmadığını belirtti. Atina ve Ankara’ya Kıbrıs’taki iki toplumun güvenlik ve Türk askeri varlığı konuları dâhil uzlaşmalarına saygı...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 10, 2017
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Martin Schaefer, Kıbrıs sorununun çözümünün sadece bölge için değil Avrupa için de önemli olduğunu söyledi.

KHA’nın haberine göre Cenevre’de devam etmekte olan Kıbrıs müzakereleriyle ve 12 Ocak’ta yapılacak Kıbrıs Konferansı’na üç garantör gücün (Yunanistan, Türkiye, Birleşik Krallık) temsil düzeyiyle ilgili soruları yanıtlayan Schaefer, nihai bir çözüm hedefiyle müzakerelere katılmak için devlet veya hükümet başkanlarına gerek olmadığını belirtti.

Atina ve Ankara’ya Kıbrıs’taki iki toplumun güvenlik ve Türk askeri varlığı konuları dâhil uzlaşmalarına saygı göstermeleri çağrısı yapan Schaefer, müzakere masasında zor konular olacağını, Kıbrıs’taki liderlerin adadaki bölünmenin üstesinden gelmek için acı verici ve zor uzlaşmalar yapmak istediklerini kaydetti.

Bu hafta sonu bir çözüm bekleniyor mu sorusunu yanıtlayan Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, “Menu hazırdır. Ancak bütün sürece hizmet edip etmeyeceğini bekleyip görelim” şeklinde konuştu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık