koronavirusAli Pilli: Lefke’deki vaka İsveç’ten dönmüş bir kişi

Sağlık Bakanı Ali Pilli bugünkü koronavirüs vakalarıyla ilgili rakamları paylaştı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 9, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sağlık Bakanı Ali Pilli bugünkü koronavirüs vakalarıyla ilgili rakamları paylaştı.

Bugün 191 test yapıldığını ve 1 pozitif vaka tespit edildiğini kaydeden Pilli, Lefke’de tespit edilen vakanın, İsveç ziyaretinden dönmüş bir kişi olduğunu, bugün bakanlık ekiplerinin bölgede taramalara başladığını, şu ana kadar yapılan tüm testlerin negatif çıktığını fakat yarın testlere yarın da devam edileceğini söyledi.

Sağlık Bakanı Pilli, “Koronavirüse karşı savaşı kazanmak istiyorsak bazı kurallara uymamız gerekir. Vatandaşlarımız evlerinden dışarı çıkmasın, zorunlu olarak çıkması gerekenler de maske taksın, sosyal mesafeye de uysun. Herkes kendine düşeni yapmalı” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık