Aktüel#UnitedByHope: Kıbrıslılar ‘Zaman Farkına’ Sosyal Medya Üzerinden Cevap Verdi

Kıbrıs’ın kuzeyinin yaz saatine devam etme kararı, kış saatine geçen Kıbrıs’ın güneyiyle arasında 1 saatlik bir fark yarattı. Kıbrıs bu kez saatle bölünmüş oldu. Aktivistler ortaya çıkan trajikomik duruma karşı sosyal medya üzerinden eylem çağrısı yaptı. Kıbrıs’ın her iki tarafında yaşayanlar günbatımıyla birlikte selfie çekerek Facebook, İnstagram ve Twitter gibi sosyal medya hesapları üzerinden  “Μας χωρίζει ο χρόνος μας ενώνει η ελπίδα/ Zamanla Bölündük, Umutla Birleştik /Divided by time united by hope. #UnitedByHope” sloganıyla paylaştı....
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 30, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs’ın kuzeyinin yaz saatine devam etme kararı, kış saatine geçen Kıbrıs’ın güneyiyle arasında 1 saatlik bir fark yarattı. Kıbrıs bu kez saatle bölünmüş oldu.

Aktivistler ortaya çıkan trajikomik duruma karşı sosyal medya üzerinden eylem çağrısı yaptı.

Kıbrıs’ın her iki tarafında yaşayanlar günbatımıyla birlikte selfie çekerek Facebook, İnstagram ve Twitter gibi sosyal medya hesapları üzerinden  “Μας χωρίζει ο χρόνος μας ενώνει η ελπίδα/ Zamanla Bölündük, Umutla Birleştik /Divided by time united by hope. #UnitedByHope” sloganıyla paylaştı.

Kampanyaya Kıbrıslırum lider Nikos Anastasiadis ile AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu da kişisel hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla destek verdiler.

Andros Kyprianou on Twitter

Μια πατρίδα,ένας λαός. Μας χωρίζει ο χρόνος, μας ενώνει η ελπίδα -Zamanla Bölündük, Umutla Birleştik. #UnitedByHope

Sosyal medya üzerinden bir araya gelen Kıbrıs’ın her iki tarafında yaşayan bireyler “UnitedbyHope/UmutlaBirleştik” hastagı altında bir araya geldi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık