AktüelEkonomi PolitikAKP adım adım Kıbrıs’ın kuzeyine çöküyor!

UBP-DP-YDP Azınlık Hükümeti, yine Anayasa‘ya aykırı olarak çıkardığı Yasa Gücünde Kararname ile Sağlık Bakanlığı‘nın mal alımlarını 6 ay boyunca Kamu İhale Yasası’nı askıya alarak, TC’deki şirketlerden doğrudan alım yapılmasına karar verdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 9, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

UBP-DP-YDP Azınlık Hükümeti, yine Anayasa‘ya aykırı olarak çıkardığı Yasa Gücünde Kararname ile Sağlık Bakanlığı‘nın mal alımlarını 6 ay boyunca Kamu İhale Yasası’nı askıya alarak, TC’deki şirketlerden doğrudan alım yapılmasına karar verdi.

Adadaki köy yollarını da yerli müteahhitlere değil, Türkiyeli müteahhtilere doğrudan veren Azınlık Hükümeti, kendi firmalarını batırmakta kararlı olduğunu bir kez daha ıspatladı.

Meclisin tamamen devre dışı bırakıldığı Yasa Gücünde Kararname ile adım adım TC’ye ilhak projesini hayata geçiren Azınlık Hükümeti’nin son hamlesi de Sağlık Bakanlığı’nın mal alımlarında Kamu İhale Yasası’nı devre dışı bırakmak oldu.

İlgili karar şu şekilde:

ozgur_gazete_kibris_yasa_gucunde_kararname
Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık