AktüelPolitikaAkıncı’dan esprili cevap: “Siz iç güveyisi olarak geldiniz”

Akıncı konuşmasında kadın-erkek eşitliğine vurgu yaptı ve "Bu evlilikte iki taraf var. Bu durumda siz de iç güveyisi olarak geldiniz." dedi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 12, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

 İTÜ KKTC Rektörü Prof. Dr. Ercan KAHYA dün akşam gerçekleşen bir açılış töreninde TC-KKTC ilişkisini bir evlilik ilişkisine benzeterek, “ama biz erkek tarafıyız” ifadelerini kullandı.

Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Akıncı konuşmasında, espirili bir dille Kahya’ya yanıt verdi.

Akıncı konuşmasında kadın-erkek eşitliğine vurgu yaptı ve “Bu evlilikte iki taraf var. Bu durumda siz de iç güveyisi olarak geldiniz.” dedi.

Akıncı ile İTÜ rektörü arasındaki atışma ilk kez Genç TV’de Nazar Erişkin’in sunduğu “Bugüne Dair” programında yayınlandı.

İşte o video:

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık