AktüelMedya OdasıAkıncı: Tam bir yalnızlaşma sürecine girilmiştir

4. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Kıbrıs konusunda destek bulamayacağı başından belli olan bir anlayışla, asıl niyet olan vilayetleştirme amacının ileri taşınarak, Maraş konusundaki rasyonellikten uzak hamlelerle sürecin çıkmaza sokulduğunu vurguladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 24, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

4. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Kıbrıs konusunda destek bulamayacağı başından belli olan bir anlayışla, asıl niyet olan vilayetleştirme amacının ileri taşınarak, Maraş konusundaki rasyonellikten uzak hamlelerle sürecin çıkmaza sokulduğunu vurguladı.

Sosyal medya hesabından yazılı açıklamada bulunan Akıncı, tüm uluslararası örgütlerin ve ülkelerin desteğini alamayan ve aksine kınanan politikalarla tam bir yalnızlaşma süreci içine girildiğinin altını çizdi.

Akıncı’nı açıklamasının tamamı şöyle;

“1974 Temmuz’unda faşist Yunan cuntasının Kıbrıs’ta yaptığı Enosis amaçlı darbeye karşı Türkiye’nin askeri müdahalesinin başarıya ulaşmasında önemli etkenlerden biri de, o dönem yürütülen diplomasi ile uluslararası örgütlerin ve neredeyse tüm dünya devletlerinin desteğinin sağlanmış olmasıydı.

47 yıl sonra bugün, bu açıdan değerlendirme yapıldığında, gelinen nokta hazindir.

Tüm uluslararası örgütlerin ve ülkelerin desteğini alamayan ve aksine kınanan politikalarla tam bir yalnızlaşma süreci içine girilmiştir.

Destek bulmayacağı başından belli bir anlayışla zamana oynayıp, gerçekte vilayetleştirme amacını ileriye taşırken; Maraş açılımı diyerek Kıbrıs’ı tam bir çıkmaza sürüklemek her türlü rasyonellikten uzak bir politikadır.

Kıbrıslı Rum lidere uluslararası alanda hak etmediği bir siyasi rahatlık sağlayan ve ranttan başka gailesi olmayanları sevindirmekten öte işlevi olmayan bu anlayış batağa saplanmaya mahkumdur“

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık