AktüelPolitikaAkıncı: Saatleri Güneşin Doğuşuna Göre Ayarlamak Akıl İşidir

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, zıtlaşmaya, kavgaya ve kaosa gerek olmadığını vurgulayarak “doğa koşullarına göre ve güneşin doğuşuna göre saatleri ayarlamak akıl işidir. Bu konuda yıllardır uygulamada olan bir düzeni yeniden tekrar etmek doğru olur diye düşünüyorum” dedi. Akıncı, Brüksel’e hareketinden önce Ercan’da düzenlediği basın toplantısında, “saat” konusuna da değindi. Yeni haftanın ilk gününe saatlerle ilgili karmaşayla girildiğine de işaret eden Akıncı, evinin bir okulla bitişik olduğunu söyledi ve okul zillerinin hem 08.00’de hem 08.30’da çaldığını, Kıbrıs Türk...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 5, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, zıtlaşmaya, kavgaya ve kaosa gerek olmadığını vurgulayarak “doğa koşullarına göre ve güneşin doğuşuna göre saatleri ayarlamak akıl işidir. Bu konuda yıllardır uygulamada olan bir düzeni yeniden tekrar etmek doğru olur diye düşünüyorum” dedi.

Akıncı, Brüksel’e hareketinden önce Ercan’da düzenlediği basın toplantısında, “saat” konusuna da değindi.

Yeni haftanın ilk gününe saatlerle ilgili karmaşayla girildiğine de işaret eden Akıncı, evinin bir okulla bitişik olduğunu söyledi ve okul zillerinin hem 08.00’de hem 08.30’da çaldığını, Kıbrıs Türk halkının bu karmaşayla yaşamaması ve sorunun ivedilikle çözülmesi gerektiğini bildirdi.

Kendi görüşünü daha önce de açıkladığını ve her şeyin hükümetin kararına bağlı olacağını ifade eden Akıncı, “Doğa koşullarına göre ve güneşin doğuşuna göre saatleri ayarlamak akıl işidir. Bu konuda yıllardır uygulamada olan bir düzeni yeniden tekrar etmek doğru olur diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Katıldığı, Bakanlar Kurulu toplantısında bu yöndeki görüşünü hükümete ilettiğini söyleyen Akıncı, bu konuda zıtlaşmaya, kavgaya ve kaosa gerek olmadığını, doğanın kurallarına göre hareket etmenin ve AB saat dilimine göre saatleri bir saat geri çekmenin en doğru ve akılcı iş olacağını sözlerine ekledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık