AktüelGazedda'nın GündemikoronavirusAkıncı: Rahat olmayalım, temkinli olalım

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, koronavirüs konusunda ülkedeki son durumu görüşmek üzere Cumhuriyet Meclisi’nde temsil edilen siyasi partilerin başkan veya temsilcileriyle bir araya geldi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 13, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, koronavirüs konusunda ülkedeki son durumu görüşmek üzere Cumhuriyet Meclisi’nde  temsil edilen siyasi partilerin başkan veya temsilcileriyle bir araya geldi. 

Cumhurbaşkanı Akıncı’nın çağrısı üzerine saat 15.30’da Cumhurbaşkanlığında  gerçekleştirilen toplantıya, UBP Genel Başkanı Başbakan Ersin Tatar, ana muhalefet CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, HP Genel Başkanı Yenal Senin, DP Genel Başkanı adına Serdar Denktaş, TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit ve YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı katıldı. 

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın toplantı sonrasında  açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

Zor bir dönemden geçiyoruz. Bu dönem, kuşkusuz ki, iki şeyi beraber yapmamız gereken bir dönem. Panik yapmayacağız, tedbirlerimizi çok iyi alacağız. Hükümetle de görüşerek, çeşitli tedbirlerin alındığını biliyorsunuz.

Sağlık örgütleriyle de temaslarım oluyor. Bilimsel verilere dayalı bilgiler, hemen her gün değerlendirmemizi derinleştirmeyi gerekli kılıyor. Bu yüzden bugün meclisteki partilerle bir araya geldik. Ne gibi tedbirler alınabilir, alınması gereken tedbirler üzerinde görüş beraberliklerine ulaştık.

Başbakan, Bakanlar Kurulu’ndaki arkadaşlarla görüşmek için aramızdan ayrıldı. Ben önümüzdeki saatlerde Bakanlar Kurulu’yla bir araya gelebilirim. Önümüzdeki süreci çok dikkatli, serin kanlı bir şekilde; alınması gereken tedbirleri zamanında alarak yürümemiz gereken bir süreçtir. Her şeyin başı sağlık. Toplumun sağlığını her şeyin üstünde tutarak, bazı tedbirleri zamanında alamayan ülkelerin ne halde olduğunu biliyoruz.

Zamanın da ne kadar önemli olduğunun bilinciyle, hükümet, muhalefet partileri ve sivil toplum örgütleriyle birlikte, dayanışma ruhuyla; her şeyi toplum sağlığının altında bırakarak, toplumun esenliği ve sağlığı her şeyin üstündedir anlayışıyla hareket edeceğiz. Meclisteki partilerde de bu anlayış var. Bundan sonraki süreçte de bu şekilde devam edeceğiz.

Halkımız, tedbirli olsun. Kişisel hijyene dikkat etsin. Panik yapmasın, alınabilecek tedbirlerin önüne geçebilir… Rahat olmayalım, temkinli olalım. Tedbirlerimizi alalım ve günün sonunda bu mücadeleden el birliğiyle çıkalım. Bunu hep beraber başarabileceğimize inanıyorum. Halkımıza güveniyorum.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık