AktüelGazedda'nın GündemiAkıncı program davetini kabul etmedi

Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Mustafa Akıncı, Gazedda Web TV'de Damla Dabis Özel'in sunduğu Gazedda'nın Gündemi adlı programa katılma teklifini "yoğunluk" gerekçesiyle reddetti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 1, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Mustafa Akıncı, Gazedda Web TV’de Damla Dabis Özel’in sunduğu Gazedda’nın Gündemi adlı programa, uygun göreceği herhangi bir gün ve saatte CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman ile katılma teklifini “yoğunluk” gerekçesiyle reddetti.

Konuyla ilgili kişisel Sosyal Medya hesabından açıklama yapan program sunucusu Damla Dabis Özel, federasyon tezini savunan iki adayı programda ağırlamak amacıyla CTP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Tufan Erhürman ile bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Mustafa Akıncı’ya bir teklif götürdüklerini, Erhürman’ın teklifi kabul ettiğini ancak Mustafa Akıncı’nın kendisine sunulan tüm esnekliğe rağmen program teklifini reddettiğini duyurdu. Açıklama şöyle:

Cumhurbaşkanlığı seçimine artık sayılı günler kaldı. Her seçim dönemi birçok adayla program yaptım. Daha önceleri tam zamanlı olarak basında yer aldığım için çok daha fazla adayla program yapma şansım olduğunu söyleyebilirim.

Mümkün olduğunca da adaylara eşit şekilde yer vermeye çalıştım. Bu seçim sürecinde de ‘GazeddaKıbrıs’ için sadece son hafta federasyonu tartışabileceğimiz iki adayı  yan yana getirmeye karar verdik. “Peki diğer adaylar ne olacak? ” tartışması sonrasında Kıbrıs sorununun çözümünden yana taraf olan insanlar olarak böyle bir tercih yapmaya hakkımız var dedik.

Cumhurbaşkanı adayları  Sn. Mustafa Akıncı ile Sn. Tufan Erhürman’ı aynı programda ağırlamak için davette bulunduk. Program davetimizi 28 Eylül’de yaptık. 6 Ekim Salı akşamı saat 21.00’de Sayın Akıncı ve Sayın Erhürman’ı aynı anda canlı yayında ağırlamak istediğimizi ilettik. Yaklaşık 9 günlük bir zaman vardı yani.

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman’dan evet yanıtını aldık. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın cevabını beklemeye devam ettik .30 Eylül’de Salı akşamının uygun olmadığı başka kanalda konuk olduğu iletildi. O zaman Sn. Akıncı hangi akşam müsaitse o akşam yapalım dedik.

Bu kez Sayın Erhürman’ın ekibine ulaşıp programı tek ya da birlikte her koşulda yapacağımızı ama yine de iki adayı birlikte ağırlamak istediğimizi bunun için de tarihte bir değişikliğin olabileceğini ilettik. Biz her koşulda hazırız yanıtını aldık.

Daha sonra Sn. Akıncı’nın ekibinde yer alan çok sevdiğim bir arkadaşım bana ulaştı ve Sayın Cumhurbaşkanının her akşamının dolu olduğunu söyledi. Olabilir belki her akşamı doludur diyerek sabah, öğlen, akşam üzeri fark etmez  hatta ne kadar zamanı varsa yarım saat-bir saat biz uyacağız dedik. Bakıp sonra arayalım cevabını bekledim ama olmadı. Doluymuş!

Sabah, öğlen, akşam, ikindi her saat dolu! Ben kendi adıma şaşırdığımı söyleyebilirim çünkü hiçbir program davetimde bu kadar esnek bir zaman sunmadım. Sabah, öğlen ,akşam hangi gün uyarsa teklifine niyet olduktan sonra bir çözüm getirilebilirdi diye düşünüyorum. Ayrıca her iki adayın destekçilerinin de böyle bir buluşmayı zevkle izleyeceğini düşünmüştük.

Sayın Akıncı Sn. Erhürman ile teke tek programdan kaçtı demek istemiyorum ama bu kadar seçenek sunulmuşken neden kabul etmedi buna da anlam veremedim. Salı akşamı Sn. Akıncı aynı anda başka kanalda Sn. Erhürman da bizim yayınımızda olacak.

Gönül arzu ederdi ki böyle bir buluşmaya şahit olabilelim. Biz 6 Ekim Salı akşamı saat 21.00’de Cumhurbaşkanı adayı CTP Genel Başkanı Sn. Erhürman ile yayında olacağız. Bekleriz

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık