PolitikaAkıncı ile Erdoğan İstanbul’da Bir Araya Geldi

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’daki görüşmesi tamamlandı. İstanbul’da Huber Köşkü’nde saat 17.30’da başlayan görüşme yaklaşık 1 buçuk saat sürdü. Görüşme, 7 Kasım’da İsviçre’nin Monte Pelerin bölgesinde başlayacak Kıbrıs sorunuyla ilgili müzakereler öncesi gerçekleşti. TC Cumhurbaşkanlığı’nın resmi sayfasında yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “İstanbul’da Tarabya Köşkünde gerçekleşen görüşmede, Kıbrıs konusundaki müzakere süreci ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı’nın Mont Pelerin’de yapılacak görüşmelerle ilgili olarak da çözüm konusundaki kararlılıklarını koruduklarına...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 5, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’daki görüşmesi tamamlandı.

İstanbul’da Huber Köşkü’nde saat 17.30’da başlayan görüşme yaklaşık 1 buçuk saat sürdü.

Görüşme, 7 Kasım’da İsviçre’nin Monte Pelerin bölgesinde başlayacak Kıbrıs sorunuyla ilgili müzakereler öncesi gerçekleşti.

TC Cumhurbaşkanlığı’nın resmi sayfasında yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“İstanbul’da Tarabya Köşkünde gerçekleşen görüşmede, Kıbrıs konusundaki müzakere süreci ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı’nın Mont Pelerin’de yapılacak görüşmelerle ilgili olarak da çözüm konusundaki kararlılıklarını koruduklarına işaret ettikleri belirtildi.

Müzakerelerde hassas bir sürecin içine girildiğine dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan ve KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı’nın, Kıbrıs meselesiyle ilgili çözümde, adada iki kesimli, iki toplumlu yapının hukuken güvence altına alınmasının, garanti sisteminin korunmasının önemli olduğu da vurgulandı.”

akinci_erdogan1

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık