AktüelPolitikaAkıncı: “Fikirlerin özgürce ifade edilebilmesinden hiçbir zaman taviz vermeyeceğiz!”

Bu topraklarda fikirlerin özgürce ifade edilebilmesi hiçbir zaman taviz vermeyeceğimiz temel ilkelerimizden biri olmaya devam edecektir.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 18, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı kişisel sosyal medya hesabından “Barış Pınarı Harekatı”na ilişkin açıklamaları nedeniyle kendisine yönelen tehdit, küfür ve linç kampanyasıyla ilgili açıklamada bulundu.

Akıncı açıklamasında, görüş ve düşüncelerinin karşısında fikir yerine küfretmeyi seçen ve bunu ölüm tehditlerine kadar vardıranların saptanarak bugün Başsavcılık ve Polis Genel Müdürlüğü’ne iletildiklerini belirtti.

Ayrıca Akıncı “Bu topraklarda fikirlerin özgürce ifade edilebilmesi hiçbir zaman taviz vermeyeceğiz temel ilkelerimizden biri olmaya devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

İşte Akıncı’nın paylaşımı:

Birkaç gün önce yaptığım açıklamalarla belirttiğim görüş ve düşüncelerim karşısında fikir yerine küfretmeyi seçen ve bunu ölüm tehditlerine kadar vardıranlar olmuştur. Bu kişiler saptanarak bugün Başsavcılık ve Polis Genel Müdürlüğü’ne iletilmiştir. Bundan sonrası hukuki süreç çerçevesinde ilerleyecektir. 

Bu topraklarda fikirlerin özgürce ifade edilebilmesi hiçbir zaman taviz vermeyeceğimiz temel ilkelerimizden biri olmaya devam edecektir. Küfür ve tehdide yönelenlere karşı aynı üslubu kullanmamız ise asla düşünülmemelidir. Bana güven duyan ve ilk andan itibaren dayanışmasını gösteren herkese bir kez daha teşekkür ederim. Bu vesileyle, yaşananlar bizleri ne kadar rencide ediyor olsa da, yazı ve söylemlerimizde hepimizin düzeyli üslubunu korumasının önemini bir kez daha hatırlatmak isterim.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık