AktüelGazedda'nın GündemiAkıncı: Büyükelçilik seçim karargahına döndü!

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Türkiye tarafından seçimlere açıkça müdahale yapıldığını belirterek, büyükelçiliğin seçim karargahına döndüğünü söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 2, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Türkiye tarafından seçimlere açıkça müdahale yapıldığını belirterek, büyükelçiliğin seçim karargahına döndüğünü söyledi. Akıncı, MHP ve AKP milletvekillerinin adada köy köy gezerek, “Akıncı’ya oy vermeyin” dediklerini iddia etti.

TV2020’de katıldığı bir TV programında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Türkiye tarafından seçimlere müdahalenin açıkca yapıldığını belirterek, “Şimdiye kadar hiçbir seçimde bu kadar açık taraf olunmamıştı” dedi.

Kıbrıs Postası’nın haberine göre Türkiye’den araştırma şirketlerinin anket aramaları yaparak yönlendirmelerde bulunduğunu ifade eden Akıncı, seçimin hemen öncesinde TC Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri’nin bir partinin milletvekilleriyle Beyaz Ev’de buluştuğunu kaydetti.

Büyükelçiliğin seçim karargahına dönüştürüldüğünü söyleyen Akıncı, “Türkiye’den buraya yapılan yanlışlar düzeltilmelidir” diye konuştu.

MHP ve AKP milletvekillerinin adaya gelip, köy köy gezerek, “Akıncı’ya oy vermeyin” dediğini iddia eden Akıncı, “Daha 2 gün önce Boğaziçi köyünde söylenen sözler bunlar” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık