AktüelPolitikaAkıncı ankette ilk sırada!

Kimlik ve Hak Çalışmaları Merkezi, Eylül 2019 anketinde katılımcılara, yaklaşmakta olan cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik soru yöneltti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 22, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Kıbrıs Gazetesi’nden Ergül Ernur’un haberine göre Akıncı’nın birinci sırada olduğu oy dağılımında, ikinci sırada Tufan Erhürman var. Üç ay önceki ankette üçüncü sırada yer alan Kudret Özersay yerini Oğuzhan Hasipoğlu’na kaptırdı.

Anket sonuçlarına göre, Erhürman yüzde 16 olan oy oranını yüzde 17’ye çıkardı, Hasipoğlu ilk kez listeye girmesine rağmen oy oranı yüzde 8.2 oldu. Özersay yüzde 11.4 olan oy oranını yüzde 4.8’e düşürürken; Denktaş’ın yüzde 6.8 olan oy oranı yüzde 7.8’e çıktı. Arıklı’nın yüzde 2.2 olan oy oranı, yüzde 1.8’e geriledi.

Haberin tamamını okumak için >>>

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık