AktüelGazedda'nın GündemiAKEL’den Adalı cinayetinin aydınlatılması çabasına destek

AKEL, Adalı cinayetinin aydınlatılması için, özgürlük ve demokrasi mücadelesi veren tüm Kıbrıslıtürklerle aynı safta olduklarını açıkladı. Açıklama şöyle:
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 25, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

AKEL, Adalı cinayetinin aydınlatılması için, özgürlük ve demokrasi mücadelesi veren tüm Kıbrıslıtürklerle aynı safta olduklarını açıkladı. Açıklama şöyle:

1996 yılında Kıbrıslıtürk gazeteci Kutlu Adalı’nın öldürülmesiyle ilgili son ifşaatlar çok endişe vericidir. Kıbrıslıtürk toplumu içerisindeki muhalif sesleri susturmak için Türkiye tarafından yıllardır uygulanan kabul edilemez yöntemleri bir kez daha gözler önüne sermektedir. 

Yenidüzen Gazetesi’nin yazarı Kutlu Adalı işgal altındaki bölgede özellikle askeri ve siyasi unsurların çeşitli faaliyetlerini ve eylemlerini yoğun bir biçimde eleştiriyordu. Bundan rahatsız olan Türkiye’deki düzen şimdi daha net göründüğü üzere gazetecinin öldürülmesinden sorumludur. Somut olarak, Türk mafyasının bilinen isimlerinden Sedat Peker’in bugünlerde yaptığı ifşaatlara göre, cinayetin faillerinin o dönemin Türkiye İçişleri Bakanı ve Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde Polis Özel Harekât Timleri Sorumlusu ile ilgili olduğu görülmektedir. 

AKEL bu cinayetin aydınlatılmasını ve adaletin tecellisini talep eden, ifade özgürlüğü ve demokrasi için mücadele eden bütün Kıbrıslıtürklerle aynı safta yer almaktadır.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık