AktüelEkonomi PolitikPolitikaAKEL: Yunan Savaş Uçaklarının Uçuşuyla Kıbrıstürk Toplumuna Hangi Mesaj Verilmek İstendi?

AKEL Basın Sözcüsü Stefanos Stefanu, Kıbrıs’ın bağımsızlığının yıldönümü dolasıyla 1 Ekim’de yapılan törenlerde uçan Yunan savaş uçaklarını eleştirerek, Kıbrıs sorununun çözümü açısından çok kritik bir dönemeçte olunan bir anda Yunan savaş uçaklarının uçuşuyla Kıbrıstürk toplumuna ve uluslararası topluma hangi mesajların verilmek istendiği sorusunu sordu. AKEL Basın Sözcüsü Kıbrıs’ın bağımsızlığının ilanının yıldönümünde Kıbrıslırum lider Nikos Anastasiadis’in halka sesleniş konuşmasında “iç çatışma”dan söz etmesinin kabul edilemez ve kınanması gereken bir söylem olduğunu belirtti. Stefanu, Anastasiadis’in bu sözleriyle...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 3, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

AKEL Basın Sözcüsü Stefanos Stefanu, Kıbrıs’ın bağımsızlığının yıldönümü dolasıyla 1 Ekim’de yapılan törenlerde uçan Yunan savaş uçaklarını eleştirerek, Kıbrıs sorununun çözümü açısından çok kritik bir dönemeçte olunan bir anda Yunan savaş uçaklarının uçuşuyla Kıbrıstürk toplumuna ve uluslararası topluma hangi mesajların verilmek istendiği sorusunu sordu.

AKEL Basın Sözcüsü Kıbrıs’ın bağımsızlığının ilanının yıldönümünde Kıbrıslırum lider Nikos Anastasiadis’in halka sesleniş konuşmasında “iç çatışma”dan söz etmesinin kabul edilemez ve kınanması gereken bir söylem olduğunu belirtti.

Stefanu, Anastasiadis’in bu sözleriyle EOKA-B’ci katillerle demokrasiyi ve yasallığı savunanları eşitlediğini ve bu şekilde demokrasi şehitlerinin mücadelelerine ve anılarına en kötü biçimde hakaret ettiğini ifade etti.

Sadece gerçekten bağımsız bir devletin yaratılmasının Kıbrıslırumları ve Kıbrıslıtürkleri trajik bir şekilde yaşadıklarından kurtaracağına dair Anastasiadis’in sözleriyle AKEL’in hemfikir olduğunu belirten Stefanu, ancak müzakerelerin geleceği ve Kıbrıs sorununun çözümü açısından çok kritik bir dönemeçte olunan bir anda Yunan savaş uçaklarının uçuşuyla Kıbrıstürk toplumuna ve uluslararası topluma hangi mesajların verilmek istendiği sorusunu sordu.

Geçen yıl Yunan savaş uçaklarının uçuşu hakkında Anastasiadis’in bilgisi olmadığını söylediğini hatırlatan Stefanos Stefanu, bu yıl da mı bilgisinin olmadığı sorusunu sordu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık