AktüelMüzakerelerAKEL: Süreci Destekliyoruz

Gazeddakıbrıs AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu Kıbrıs sorunundaki son  gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kiprianu süreci desteklediklerini ve bir sonuca ulaşabilmesini önemli bulduklarını belirterek “umudumuz, toprak konusunda bir sonuca ulaşabilmemiz ve böylece güvenlik sorunlarının ele alınacağı ve umduğumuz gibi bir sonuca varabileceğimiz uluslararası toplantının önünün açılmasıdır” değerlendirmesinde bulundu. Kiprianu bugün gerçekleştirilen AKEL Merkez Komitesi Polit Bürosu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada henüz Anastasiadis tarafından bilgilendirilmediklerini fakat her iki liderin açıklamalarından ilerlemeler elde edildiğinin görüldüğünü belirtti. AKEL Genel Sekreteri Kiprianu...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 14, 2016
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Gazeddakıbrıs

AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu Kıbrıs sorunundaki son  gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kiprianu süreci desteklediklerini ve bir sonuca ulaşabilmesini önemli bulduklarını belirterek “umudumuz, toprak konusunda bir sonuca ulaşabilmemiz ve böylece güvenlik sorunlarının ele alınacağı ve umduğumuz gibi bir sonuca varabileceğimiz uluslararası toplantının önünün açılmasıdır” değerlendirmesinde bulundu.

Kiprianu bugün gerçekleştirilen AKEL Merkez Komitesi Polit Bürosu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada henüz Anastasiadis tarafından bilgilendirilmediklerini fakat her iki liderin açıklamalarından ilerlemeler elde edildiğinin görüldüğünü belirtti.

AKEL Genel Sekreteri Kiprianu açıklamasının devamında “yine İsviçre’de gerçekleşecek olan bir sonraki toplantıda, toprak konusunda daha fazla ilerleme sağlanacağını ve bir sonuca varacağımızı umut ediyoruz” dedi.

Kiprianu şunları söyledi:

Kıbrıs’ta bugüne kadar oluşan gelişmeleri görüşmek üzere bugün AKEL Merkez Komitesi’nin Siyasi Bürosu toplandı. Yarın da Merkez Komitesi toplanacak. Henüz tam olarak Cumhurbaşkanı tarafından Mont Pelerin’de elde edilenler ile igili olarak bilgilendirilmedik. Daha detaylı bir açıklama yapmak için tam bir bilgilendirmenin yapılmasını bekleyeceğiz. Benim söylemek istediğim, sürecinin devam etmesi ve toprak konusunda   aynı zamanda diğer konularda da ileriye yönelik bazı adımların atılmasını görmek istediğimizdir. Çaba devam ediyor, tamamlanmadı henüz. Bizim dileğimiz, her zaman Kıbrıs sorununun çözümü ilkelerinde ısrar ederek, toprak konusunda bir sonuca ulaşabilmemiz ve böylece güvenlik sorunlarının ele alınacağı ve umduğumuz gibi bir sonuca varılabileceği uluslararası toplantının önünü açılmasıdır. Bu nedenle sürecine desteklediğimizi yineliyoruz. Biz, sürecin olumlu sonuca neden olmasının önemli olduğunu düşünüyoruz.  Elbette bu sonucun, Kıbrıslı Rumların ve Kıbrıslı Türklerin çoğunluğu tarafından kabul edilecek bir sonuç olmasını istiyoruz. Siz de anlıyorsunuz ki, bunu başarmak için, Kıbrıs sorununun anlaşmaya varılmış çözüm ilkelerinin üzerinde durmamız son derece önemlidir.

AKEL Genel Sekreteri Mont Pelerin’da hiçbir harita sunulmaması ile ilgili bir soruya ise, “Zorluklar vardı, bu baştan iyi biliniyordu. Bazı hedefler belirlenmişti. Elde edilmedi ama ilerleme kaydedildi. En azından her iki lider de kaydedildiğini söyledi. Biz, yine İsviçre’de gerçekleşecek olan bir sonraki toplantıda, toprak konusunda daha fazla ilerleme sağlayacağını ve bir sonuca varacağımızı umut ediyoruz” şeklinde cevap verdi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..