AktüelPolitikaAKEL Kıbrıs’ın yeniden inşası için harekete geçti

AKEL Yurdun Yeniden İnşasını ve Toplumun Yeniden Organizasyonunu Hedefleyecek Bir Öneri İçin Harekete Geçti
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 3, 2019
Djumba Hotel & Cafe

AKEL liderliğinin bugün gerçekleştirdiği basın toplantısında konuşan AKEL Merkez Komitesi Genel Sekreteri Andros Kiprianu yurdun yeniden inşasını ve toplumun yeniden organizasyonunu hedefleyecek bir öneri için AKEL’in harekete geçtiğini açıkladı.

Kiprianu “başka bir Kıbrıs’ı, yeniden birleşmeyi, toplumsal dayanışmayı, çevreyi, kültürü ve insan haklarını, bizim için, çocuklarımız ve torunlarımız için farklı bir geleceğin temellerini atacak alternatif önerileri vizyon edinen güçlerle birlikte bu öneriyi biçimlendirmeye başlamak istiyoruz” dedi. 

Bu öneriyi AKEL’in 2020 Haziran’ında gerçekleştirilecek Olağan Kıbrıs Kongresi’nde tartışmanın merkezine koymak için toplumun çoğunluğuyla birlikte biçimlendirmeyi başarmayı AKEL’in amaçladığını dile getiren Andros Kiprianu basın toplantısının açılışındaki konuşmasını “bir şeyi daha net bir biçimde belirtmek istiyorum. AKEL neredeyse 100 yaşam yılını dolduruyor. AKEL bu ülkede en uzun süre yaşayan kurumlardan biridir. Tüm bu yıllar boyunca iktidarda kim olursa olsun, genel iyiye, yurdun yararına katkıda bulunmayı asla reddetmedik. Ancak hükümet olanlar hiçbir şekilde bizim toleransımızı, yaptıklarına katlanacağımızı hesap ederek hareket etmesinler. Toleransımız tükendi ve herkes sorumluluklarını üstlenmelidir” sözleriyle tamamladı. 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©