AktüelPolitikaAKEL: Hükümetin barikatlarla ilgili tuhaf tavrı soru işaretlerine yol açıyor

"Hükümet aniden geçiş noktalarının kapatılmasına karar verdi"
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 28, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

AKEL, Kıbrıs Cumhuriyeti hükümetinin koronavirüs tehlikesi gerekçesiyle Lokmacı, Ledra Palas, Derinya ve Zodya barikatlarını bir haftalığına kapatma kararına tepki gösterip, hükümetin hareket biçimini “tuhaf” olarak değelendirerek, “Kıbrıstürk tarafı ile anlaşılmış olması gerekirdi” vurgusunda bulundu

AKEL Basın Bürosu’ndan yapılan yazılı açıklamada “siyasi boyutları da olan bu kadar ciddi bir konu hakkında siyasi güçlerin bilgilendirilmesi ve kendileriyle gerekli istişarelerin yapılmış olmasının gerektiği görüşündeyiz. Ayrıca her tür sorundan kaçınılması kaçınmak için, Kıbrıstürk tarafı ile de anlaşılmış olması gerekirdi” vurgusunda bulundu.

Açıklamanın tamamı şöyle:

Hükümetin geçiş noktalarını kapatmaya karar verdiğini medya aracalığıyla öğrendik. Siyasi boyutları da olan bu kadar ciddi bir konu hakkında siyasi güçlerin bilgilendirilmesi ve kendileriyle gerekli istişarelerin yapılmış olmasının gerektiği görüşüdeyiz. Ayrıca her tür sorundan kaçınılması kaçınmak için, Kıbrıstürk tarafı ile de anlaşılmış olması gerekirdi.

Hükümet ne birini ne de diğerini yaptı. Örneğin Dışişleri Bakanı gibi hükümet yetkilileri ya da DİSİ Başkanı geçiş noktalarının kapatılmasının söz konusu olmadığını beyan ederken, hükümet aniden geçiş noktalarının kapatılmasına karar verdi.

Koronavirüsten dolayı olası sorunlara karşı koymak için şart olan önlemlerin alınması gerektiğini anlıyoruz. Ancak hükümet hareket biçimi ve tuhaf tavrıyla soru işaretlerine yol açmaktadır ve zor duruma düşme tehlikesi ile karşı karşıyayız.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık