AktüelİnsanAKEL: Hrisostomos’un Nefret Söylemi Bizi Orta Çağa Geri Götüren Sözler

AKEL, Kıbrıs Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu Hrisostomos’un LGBTİ bireyler için kullandığı nefret söylemlerini kabul edilemez bularak “bizi orta çağa geri götüren sözler” olarak niteledi. AKEL Merkez Komitesi Polit Büro Üyesi Aristos Damianu yaptığı açıklamada “Kilisenin başı Başpiskopos’un LGBTİ bireyler hakkında dedikleri kabul edilemez ve bizi orta çağa geri götüren sözlerdir. Kilise ve Başpiskopos nefret söyleminin taşıyıcıları olmamalıdır. Tam tersine, farklılıkların kabul edilmesi çağdaş bir toplumun karakteristik bir özelliği olmalıdır” dedi. Hrisostomos yaptığı farklı açıklamalarda LGBTİ bireylerin günah işlediğini...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 3, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

AKEL, Kıbrıs Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu Hrisostomos’un LGBTİ bireyler için kullandığı nefret söylemlerini kabul edilemez bularak “bizi orta çağa geri götüren sözler” olarak niteledi.

AKEL Merkez Komitesi Polit Büro Üyesi Aristos Damianu yaptığı açıklamada “Kilisenin başı Başpiskopos’un LGBTİ bireyler hakkında dedikleri kabul edilemez ve bizi orta çağa geri götüren sözlerdir. Kilise ve Başpiskopos nefret söyleminin taşıyıcıları olmamalıdır. Tam tersine, farklılıkların kabul edilmesi çağdaş bir toplumun karakteristik bir özelliği olmalıdır” dedi.

Hrisostomos yaptığı farklı açıklamalarda LGBTİ bireylerin günah işlediğini savunarak “normal olmayan” bireyler değerlendirmesinde bulunmuş, Kilises’nin açmayı planladığı okullarda “normal” bireyler yetiştireceğini söylemişi.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık