AktüelEkonomi PolitikManşetPolitikaAKEL: ELAM’ın okullardaki faaliyetinden endişeliyiz

AKEL, ırkçı ELAM’ın okullara sızarak bir dizi faaliyette bulunduğunu belirterek, bundan endişe duyduklarını dile getirdi. Faşist ELAM’ın sadece “Helen çocuklara kaban” kampanyası adı altında Yeroşibu’daki bir ilkokula sızarak, güya öğrencilere yardımı bahane edip, kendi ırkçı görüş ve tavırlarını sergilemesini AKEL sert bir biçimde kınadı ve bu olaydan dolayı yoğun endişesini dile getirdi. AKEL tarafından yapılan açıklamada, böylesi aşırı sağcı örgütlerle siyasi ilişkilerini sürdüren ve onları toplumun gözünde “meşrulaştıran” DİSİ-Anastasidis hükümetine “ELAM’ın bu okulda bulunmasına nasıl...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 19, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

AKEL, ırkçı ELAM’ın okullara sızarak bir dizi faaliyette bulunduğunu belirterek, bundan endişe duyduklarını dile getirdi.

Faşist ELAM’ın sadece “Helen çocuklara kaban” kampanyası adı altında Yeroşibu’daki bir ilkokula sızarak, güya öğrencilere yardımı bahane edip, kendi ırkçı görüş ve tavırlarını sergilemesini AKEL sert bir biçimde kınadı ve bu olaydan dolayı yoğun endişesini dile getirdi.

AKEL tarafından yapılan açıklamada, böylesi aşırı sağcı örgütlerle siyasi ilişkilerini sürdüren ve onları toplumun gözünde “meşrulaştıran” DİSİ-Anastasidis hükümetine “ELAM’ın bu okulda bulunmasına nasıl ve neden izin verildi?” sorusu yöneltildi. Okullarda sunulan eğitimin ve eğitimcilerin çoğunluğunun temel amacına zıt olan ırkçı söylemi ELAM’ın okullarda yaymasına izin verilemeyeceği kaydedilerek, ebeveynlerinin biri ya da ikisi de yabancı olan binlerce çocuğun okullarda eğitim gördüğü ve bu çocukların insan hakları çiğnenerek ırkçı davranışlara maruz kalmalarından korunmaları için ne yapıldığı soruldu.

ELAM’ın bu hareketine Okul Aile Birliği’nin tepki göstermesinin olumlu olduğuna ancak bunun yeterli olmadığına işaret edilen açıklamada, Eğitim Bakanlığı’nın bu yaşananlar hakkında izahat vermesi ve çocukların ırkçı faaliyetlerden ve söylemlerden korunması için gerekli önlemleri alması gerektiği vurgulandı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık