AktüelMüzakerelerAKEL: Birbirine Sorumluluk Yüklemek Müzakerelerin Tekrar Başlamasına Hizmet Etmez

AKEL Merkez Komitesi Basın Sözcüsü Stefanos Stefanou tarafından yapılan açıklamada tarafların birbirlerine sorumluluk yüklemeleriyle müzakerelerin tekrar başlamasına hizmet edilemeyeceği vurgulanarak AKEL’in müzakerelere tekrar başlanmasına yardımcı olma amacıyla çeşitli istikametlere yönelik olarak somut inisiyatifler üstleneceğine dikkat çekildi. Açıklamanın tamamı şöyle: İsviçre’deki müzakerelerde ortaya çıkan sonuç beklenen gelişme değildi. Müzakerelerin gelecek aşaması için yolu açacak daha fazla ilerlemenin başarılmasını bekliyor ve arzuluyorduk. İki tarafın toprak başlığında anlaşmaya varmayı başaramamaları olumsuz bir gelişmedir. AKEL neyin iyi gitmemesi sonucu toprak...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 23, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

AKEL Merkez Komitesi Basın Sözcüsü Stefanos Stefanou tarafından yapılan açıklamada tarafların birbirlerine sorumluluk yüklemeleriyle müzakerelerin tekrar başlamasına hizmet edilemeyeceği vurgulanarak AKEL’in müzakerelere tekrar başlanmasına yardımcı olma amacıyla çeşitli istikametlere yönelik olarak somut inisiyatifler üstleneceğine dikkat çekildi.

Açıklamanın tamamı şöyle:

İsviçre’deki müzakerelerde ortaya çıkan sonuç beklenen gelişme değildi. Müzakerelerin gelecek aşaması için yolu açacak daha fazla ilerlemenin başarılmasını bekliyor ve arzuluyorduk. İki tarafın toprak başlığında anlaşmaya varmayı başaramamaları olumsuz bir gelişmedir.

AKEL neyin iyi gitmemesi sonucu toprak başlığıyla ilgili olarak anlaşmaya varılmasının başarılamadığı hakkında neticelere varmakta ve değerlendirmeler yapmakta aceleci bir tutum içerisine girmeyecektir. Cumhurbaşkanı tarafından bilgilendirilmeyi bekleyecek ve tablonun tümünü dikkate alarak değerlendirmelerini yapacaktır.
Kıbrıs sorununun çözümünün başarılması için ortaya koyulan çabaların bulundukları noktada, istenen şey, ilkelerimizi terk etmeksizin ve bütün süreçte bu ana kadar sağlanmış olan ilerlemeyi koruyarak, müzakerelere tekrar başlanmasının önkoşullarının yaratılmasıdır.

Birbirine sorumluluk yüklemeyle müzakerelerin tekrar başlamasına hizmet edilemez. Böylesi bir taktik zararlara yol açar ve hedefe ulaşma perspektifini zorlaştırır.

Açıkladığımız üzere, AKEL müzakerelere tekrar başlanmasına yardımcı olma amacıyla çeşitli istikametlere yönelik olarak somut inisiyatifler üstlenecektir.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık