AktüelGazedda'nın GündemiAkdoğan’da Kıbrıs gazetesi muhabirine saldırı

Akdoğan Belediyesi'nde mali polislerin gerçekleştirdiği denetlemelerde görevi başındaki Kıbrıs Gazetesi muhabiri Sedef Boşnak'a saldırı ve sözel şiddet uygulandı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 3, 2020
Şiddete Karşı Yan Yana - LTB

Akdoğan Belediyesi’nde mali polislerin gerçekleştirdiği denetlemelerde görevi başındaki Kıbrıs Gazetesi muhabiri Sedef Boşnak’a saldırı ve sözel şiddet uygulandı.

Akdoğan Belediyesi’nde mali polisler yolsuzluk iddiasıyla denetim gerçekleştirdi. Yapılan denetimi haberleştirmek için görev yerine giden Kıbrıs gazetesi Mağusa muhabiri Sedef Boşnak, belediye Asbaşkanı İrfancan Gür tarafından saldırıya uğradı.

Mesarya Kadınlar İnisiyatifi’nden konuyla ilgili açıklama geldi. Yapılan saldırının kınandığı açıklamada, Akdoğan Belediyesi As Başkanı İrfancan Gür’ün Sedef Boşnak’ın çektiği fotoğrafı silmesi talebiyle üzerine yurüyerek “Sana gününü göstereceğim, sen kimsin? Çektiğin fotoğrafları sil” ifadelerinin kullanıldığını belirtti.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Hakkında nitelikli hırsızlık iddiası bulunan ve daha önce de köydeki koruluğu “derin budadım” diyerek dozerlerle katleden Akdoğan Belediye Başkanı Ahmet Latif, bu kez ” Bana temiz don atlet getirin” diyerek basın mensupları ile tahkikat polislerinden talepte bulundu.

19 yıllık basın emekçisi ve BASIN-SEN üyesi olan Sedef Boşnak’a yapılan bu saldırıyı Mesarya Kadınları İnisiyatifi olarak KINIYORUZ!

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft