AktüelSanat‘Akdeniz’i Birleştirmek’ Oyunu Baf’ta Deniz Kıyısında Sahnelenecek

‘Akdeniz’i Birleştirmek’ ortak deniz ile ortak yurt kavramları ekseninde dönüp durmaktadır. Oyun, Akdeniz’in altı farklı şehrinden gelen altı aktörü bir araya getirmektedir: İskenderiye, Barselona, Marsilya, Baf, İzmir ve Tanca. Marios Ioannou ve Achim Wieland tarafından yönetilen oyunda; aktörler, kazazadeler olarak bir sal üzerinde karşılaşacaklar ve orada geçmişleri ile daha parlak bir gelecek hayallerini paylaşacaklardır. Oyun fikri 2015 yılında Marios Ioannou tarafından, doğum yeri olan Baf’ta oluşturulmuş ve bahsi geçen şehirlere yaptığı yolculuklarla, bu şehirlerde gördüğü yerler ile...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 12, 2017
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

‘Akdeniz’i Birleştirmek’ ortak deniz ile ortak yurt kavramları ekseninde dönüp durmaktadır. Oyun, Akdeniz’in altı farklı şehrinden gelen altı aktörü bir araya getirmektedir: İskenderiye, Barselona, Marsilya, Baf, İzmir ve Tanca. Marios Ioannou ve Achim Wieland tarafından yönetilen oyunda; aktörler, kazazadeler olarak bir sal üzerinde karşılaşacaklar ve orada geçmişleri ile daha parlak bir gelecek hayallerini paylaşacaklardır.

Oyun fikri 2015 yılında Marios Ioannou tarafından, doğum yeri olan Baf’ta oluşturulmuş ve bahsi geçen şehirlere yaptığı yolculuklarla, bu şehirlerde gördüğü yerler ile tanıştığı insanlarla şekil almaya başlamıştır. Daha sonra, yönetmen ile Baf’ta bir araya gelen aktörler ortak yaşam ortamında gelişen bir dizi yoğunlaştırılmış prova gerçekleştirmiştir. Gerçekleştirdikleri doğaçlamalarla din, etnik kimlik ve kişisel anılar gibi temalar üzerine çalışmışlardır. Bu deneyimler ve provalar süresince ortaya çıkan materyaller ışığında ise Marios Ioannou halıhazırda oyunda kullanılacak metni oluşturmaktadır.

No automatic alt text available.

 

İşbirliği ile oluşturulan bu çalışmanın sonucu bir oyun olacak ve bu oyun EDRO III gemi enkazının bulunduğu, Baf’ın Peya koyunda deniz kıyısına kurulacak bir sahne üzerinde, Ağustos 2017’de sahnelenecektir.

Sizi ‘Akdeniz’i Birleştirmek’ adlı tiyatro oyunumuzun websitesini ziyaret etmeye davet etmekten büyük mutluluk duymaktayız. Bu çalışma, Baf2017 – Avrupa Kültür Başkenti çerçevesinde ve oyuncular ile birlikte geliştirilmiştir. Websitemiz oyun, oyuncular ve katkı koyanlar hakkında bilgiler yanında, çalışmanın tüm gelişim süreçleri ile ilgili haberler de içermektedir. Daha fazla bilgi ve/veya sorularınız için bizlerle bağlantıya geçmenizi rica ediyoruz.

Oyunun fikrini ortaya çıkaran Marios Ioannou, aynı zamanda oyunun yönetmeni olup, hem oyunla hem de bu sürece yönelik deneyimleri ile ilgili sorulara yanıt vermekten mutluluk duyacaktır.

İletişim bilgileri

Resmi websitesi:
http://unitingmedsea.com 


Facebook:
https://www.facebook.com/Unitingmediterraneansea


Pafos 2017:
http://www.pafos2017.eu

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık