AktüelEkonomi PolitikAkdeniz’de karşılıklı NAVTEX iptalleri

Anadolu Ajansı'nın haberine göre Yunanistan 29 Ekim'i, Türkiye'nin ise 28 Ekim'i kapsayacak şekilde ilan ettiği NAVTEX'ler iptal edildi. Kaynaklar Türkiye'nin söz konusu iptali bir defaya mahsus yaptığını belirtti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 26, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Türkiye ve Yunanistan’dan karşılıklı NAVTEX iptalleri geldi.

Anadolu Ajansı’na konuşan güvenlik kaynaklarına göre Yunanistan’ın 29 Ekim’i, Türkiye’nin ise 28 Ekim’i kapsayacak şekilde ilan ettiği NAVTEX’leri iptal ettiğini açıkladı.

Güvenlik kaynakları, Türkiye’nin Doğu Akdeniz ve Ege’deki sorunların diyalogla çözümünden yana olduğunu göstermek için Akdeniz’de daha önce planlanan atışlı eğitimlere ilişkin ilan ettiği NAVTEX’i de bir defaya mahsus olmak üzere iptal ettiğini bildirdi.

Kaynaklar söz konusu kararın Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın teklifi üzerine gerçekleştiğini belirtti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık