AktüelEkonomi PolitikAkaryakıt fiyatları Türkiye’den pahalı oldu

Kıbrıs’ın kuzeyinde ilk kez akaryakıt fiyatları Türkiye’den daha pahalı oldu. Kıbrıs’ta akaryakıta yapılan 49 kuruşluk zam ile akaryakıtın fiyatı Türkiye, İstanbul'daki fiyatından 8 kuruş daha pahalı oldu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 5, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs’ın kuzeyinde ilk kez akaryakıt fiyatları Türkiye’den daha pahalı oldu. Kıbrıs’ta akaryakıta yapılan 49 kuruşluk zam ile akaryakıtın fiyatı Türkiye, İstanbul’daki fiyatından 8 kuruş daha pahalı oldu. 

Bakanlar Kurulu, Gazyağına 70 kuruş zam yaparken, 95 Oktan Kurşunsuz Benzin, 98 Oktan Kurşunsuz Benzin ve Euro Diesel 49 kuruş zamlandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan yeni fiyatlar bu gece 00.01 itibarıyla geçerli olacak.

Buna göre, 7.35TL’den satılan 95 Oktan Kurşunsuz Benzin 7.84 TL, 7.50 TL’den satılan 98 Oktan Kurşunsuz Benzin 7.99 TL, 6.81 TL’den satılan Euro Diesel 7.30 TL, 6.57 TL’den satılan Gazyağı ise 7.27 TL’ye yükseldi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık