AktüelPolitikaAkansoy: “Gandır çocuğu da Taksim istesin”

Akansoy: Federasyon görüşmesi sadece Talat ve Akıncı tarafından gerçekleştirildi. Kimse bize 50 yıl federasyon görüşüldü yalanını yutturmaya kalmamasın. Biraz tarih!”   CTP milletvekili Asım Akansoy, twitter’den yaptığı paylaşımlarla AB altında iki ayrı devletin rüya olduğunu belirterek, “Federasyon, Kıbrıslı Türk toplumunun toplumsal varoluş tezidir. Bunun dışındaki herhangi bir yaklaşım toplumsal varlığımızı sürekli tehdit ve tehlike altında tutacaktır. Tüm tarafların kazanacağı adil bir federasyon mümkündür ve karşılıklı kabul edilebilir yegane çözüm modelidir” ifadelerini kullandı. İşte Akasoy’un paylaşımları:...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 6, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Akansoy: Federasyon görüşmesi sadece Talat ve Akıncı tarafından gerçekleştirildi. Kimse bize 50 yıl federasyon görüşüldü yalanını yutturmaya kalmamasın. Biraz tarih!”

 

CTP milletvekili Asım Akansoy, twitter’den yaptığı paylaşımlarla AB altında iki ayrı devletin rüya olduğunu belirterek, “Federasyon, Kıbrıslı Türk toplumunun toplumsal varoluş tezidir. Bunun dışındaki herhangi bir yaklaşım toplumsal varlığımızı sürekli tehdit ve tehlike altında tutacaktır. Tüm tarafların kazanacağı adil bir federasyon mümkündür ve karşılıklı kabul edilebilir yegane çözüm modelidir” ifadelerini kullandı.

İşte Akasoy’un paylaşımları:

“Federasyon, Kıbrıslı Türk toplumunun toplumsal varoluş tezidir. Bunun dışındaki herhangi bir yaklaşım toplumsal varlığımızı sürekli tehdit ve tehlike altında tutacaktır. Tüm tarafların kazanacağı adil bir federasyon mümkündür ve karşılıklı kabul edilebilir yegane çözüm modelidir.”

“AB altında iki ayrı devlet tezi rüyadır. Uyanın. AB bunu asla kabul etmez edemez. Bölgesel sorunlarına ayrıştırıcı bir modele onay vererek destek olmaz. BM de onay vermez. Güvenlik Konseyinden onay çıkmaz. Kesinlikle.”

“İstedikleri kadar iki devletli çözüm söylemini çoğaltsınlar başarı şansı yoktur; zaman kaybıdır.”

“Kıbrıs’ın her iki tarafındaki milliyetçi liderler on yıllarca, üniter devlet ile 2 ayrı devlet arasında gidip geldiler. Federasyon görüşmesi sadece Talat ve Akıncı tarafından gerçekleştirildi. Kimse bize 50 yıl federasyon görüşüldü yalanını yutturmaya kalmamasın. Biraz tarih!”

“Köşe yazarı çözüm modeli önermiş “ölümlerden ölüm beğenin”. Bizde bir laf var “Gandır çocuğu da Taksim istesin” aynen o hikaye.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık