AktüelMedya OdasıAkansoy: Adalı cinayeti ‘yeniden’ unutturulmaya çalışılıyor

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Asım Akansoy gazeteci Kutlu Adalı cinayetinin, yeniden unutturulmaya çalışıldığına dair uyarıda bulundu; “Dosya raftan indirilmek istenmiyor” dedi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 27, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Asım Akansoy gazeteci Kutlu Adalı cinayetinin, yeniden unutturulmaya çalışıldığına dair uyarıda bulundu; “Dosya raftan indirilmek istenmiyor” dedi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Akansoy, cinayetin  ‘yeniden’ unutturulmaya çalışıldığını ifade ederek, “Dosyası raftan indirilmek istenmiyor” dedi. 

Oy birliği ile Meclis Araştırma Komitesi kurulması kararının üzerinden tam bir ay geçtiğinin altını çize Akansoy,  komite üye sayısı ile oynayarak konuyu soğutmaya çalışanlar, Meclis komitesinde mutlak hakimiyet kurarak, Araştırma Raporu’nu kendi istedikleri gibi sonuçlandırmak isteyenler olduğunu kaydetti.

“Adalı cinayeti, siyasi bir cinayettir”

Meclis Araştırma Komitesi kurulmasını ayak oyunları ile engelleyenler ile polis soruşturmasının açılması ya da ileriye götürülmesini önleyenler “her kim ise”, onların bu cinayetin suç ortağı olduğunu ifade eden Akansoy,   Adalı cinayetinin siyasi bir cinayet olduğunu vurguladı. 

“Bu cinayet şaka olsun diye işlenmedi”

Bu cinayetin şaka olsun diye işlenmediğini ifade eden Akansoy,  “Cinayetin ardında düşünce var, bilgi var, sorumluluk var, Kıbrıs sevdası var, Barış özlemi var, temiz bir ülke arayışı var, ganimet düzenine hayır demek var, gelişigüzel vatandaşlık vermeyi reddetmek var, Türkiye’yi sömüren zihniyete karşı dik duruş var, biatı reddetmek var, boyun eğmeyi elinin tersi ile itmek var, İstirdat projesine hayır demek var…” ifadelerini kullandı.

Kendi kendini yönetmek isteyen her bir Kıbrıslı Türk’ün, bu cinayetin aydınlatılması için bir adım atması ve ses vermesi gerektiğini belirten Akansoy,  “Bu adım, çocuklarımızın gözlerine vicdanımız sızlamadan, utanmadan bakabilmek için hayati düzeyde önemlidir” dedi. 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık