AktüelKıbrıs SorunuMüzakerelerAhilleas Dimitriadis: Taşınmaz Mal Komisyonu Tazminatları Zamanında Ödemiyor

Kıbrıs’ın güneyinde avukat Ahilleas Dimitriadis, Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi’ne mektup göndererek, Andriani Yoannu davasının, Kıbrıs’ın kuzeyindeki eski malı için Taşınmaz Mal Komisyonu’ndan (TMK) talep ettiği tazminat ödenmeden kapatılmamasını istedi. TAK’ın çevirisiyle Haravgi ve diğer gazetelere göre, TMK’yı “yine kendisi tarafından karar verilen tazminatları zamanında ödememekle, yarattığı gecikme süresi için faiz de vermemekle” suçlayan Dimitriadis, Yoannu’nun, Koma Tou Gialou (Kumyalı)’daki 5 dönüm arazisi için 2008’de TMK’ya başvurduğunu ancak malıyla ilgili tazminat davasının geciktirildiği gerekçesiyle başvurduğu Avrupa...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 15, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs’ın güneyinde avukat Ahilleas Dimitriadis, Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi’ne mektup göndererek, Andriani Yoannu davasının, Kıbrıs’ın kuzeyindeki eski malı için Taşınmaz Mal Komisyonu’ndan (TMK) talep ettiği tazminat ödenmeden kapatılmamasını istedi.

TAK’ın çevirisiyle Haravgi ve diğer gazetelere göre, TMK’yı “yine kendisi tarafından karar verilen tazminatları zamanında ödememekle, yarattığı gecikme süresi için faiz de vermemekle” suçlayan Dimitriadis, Yoannu’nun, Koma Tou Gialou (Kumyalı)’daki 5 dönüm arazisi için 2008’de TMK’ya başvurduğunu ancak malıyla ilgili tazminat davasının geciktirildiği gerekçesiyle başvurduğu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) geçen aralık ayında manevi tazminata hükmettiğini anlattı.

Image result for Koma Tou Gialou

Ahilleas Dimitriadis Türkiye’nin manevi tazminatı belirtilen süre içerisinde ödediğini ancak Koma Tou Gialou (Kumyalı)’daki eski malıyla ilgili tazminat davası sürecinin halen devam ettiğini, mahkemenin 2-3 Ekim’de tamamlanacağını kaydettiği mektubunda, Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi’nden, bu mahkeme sonuçlanana kadar bu davayı kapatmamasını istedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık