AktüelDünyaAHDR ve H4C Uluslararası Barış Günü’nde etkinlikler düzenliyor!

Her 21 Eylül’de olduğu gibi Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği (AHDR) ve Dayanışma Evi (H4C) küresel olarak kutlanan Uluslararası Barış Günü kutlamalarına katılıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 19, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Her 21 Eylül’de olduğu gibi Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği (AHDR) ve Dayanışma Evi (H4C) küresel olarak kutlanan Uluslararası Barış Günü kutlamalarına katılıyor. 

Uluslararası Barış Günü dünyada tüm insanlığı ortak bir tarihte barış ve şiddet karşılığı üzerine kurulu bir kültürün geliştirilmesine katkıda bulunmaya davet ediyor. 

Uluslararası Barış Günü bu yıl “Daha Adil ve Sürdürülebilir bir Dünya için Birlikte İyileşmek” teması altında kutlanmaktadır. Bu tema, insanlığın zorluklar karşısındaki direncini artırma, travmaları iyileştirme ve öncelikleri yeniden değerlendirme çabasına ışık tutar. Gelecek nesilleri çatışmadan korumak ve ilerlemek istiyorsak, Covid-19 ve çevresel kötüleşmenin önüne geçmek için tek yolumuzun kolektif bir anlayışla zorlukları birlikte karşılamak olduğunu hatırlamamız gerekiyor. 

Bu yıl, Dayanışma Evi ve Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği olarak, dayanışma, toplumsal birliktelik ve sürdürülebilir bir dünya için eğitime yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğimize dair motivasyonumuzu ve bağlılığımızı yeniliyoruz. 

Kutlamalar saat 16.30’da “Sürdürülebilir bir Dünya için Barışı Savunmak” isimli bir atölye çalışması ile başlayacak. AHDR tarafından İngilizce olarak düzenlenecek olan atölye; iklim değişikliğine ve barış kültürü arasındaki ilişkiye yönelik farkındalığı artırma ve grup çalışmalarıyla, daha sürdürülebilir bir dünya için öneriler sunmayı amaçlıyor. Atölyeye katılmak istiyenler buradan kayıt yaptırabilirler: https://bit.ly/3latNFY

Günün ikinci etkinliği “Sürdürülebilir Lefkoşa: Bugünkü Zorluklar ve Gelecek Vizyonu” teması altında düzenlenecek olan yürüyüş turudur. Tur, Vijdan Şengör ve Myrto Skouroupathi rehberliğinde, saat 17.30’da Dayanışma Evi’nden başlayacak. Tura katılmak isteyenler buradan kayıt yaptırabilirler: https://bit.ly/3nq4xOG.

Barış Günü 2021 etkinlikleri Dayanışma Evi’nde bir müzik etkinliği ile son bulacak. 19.30’dan 22.30’a kadar sürecek olan etkinlikte Julio ve Radio Pangea sahne alacaklar. Rezervasyon için [email protected] adresine e-mail atabilir, ya da 0548 834 57 40 numaralı telefondan yerinizi ayırabilirsiniz. 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık