AktüelEkonomi PolitikPolitikaAfrika’ya ve Meclise Saldıranları Oy Birliğiyle Tahliye Ettiler

22 Ocak 2018 tarihindeki Afrika Gazetesi ve Cumhuriyet Meclisi olaylarında hüküm giyen faşistlerin  tahliyesi oy birliği ile gerçekleşti. Bağımsızlık Yolu’ndan yapılan açıklamada “Afrika’ya ve Meclise saldıran faşistleri oy birliğiyle tahliye ettiler” denildi. İçişleri Bakanlığı, Afrika Gazetesi ve Cumhuriyet Meclisi’ne saldıranların şartlı tahliyesine ilişkin Bağımsızlık Yolu’nun sorularına yanıt vermek için belirlediği 30 TL maliyetin ödenmesi üzerine hükümlülerin oy birliği ile tahliye edildiği cevabını verdi. Tahliye Gerekçesi İyi Hal ve Pişmanlık Yazıda, hükümlü saldırganların cezaevinde geçirmiş oldukları...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 18, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

22 Ocak 2018 tarihindeki Afrika Gazetesi ve Cumhuriyet Meclisi olaylarında hüküm giyen faşistlerin  tahliyesi oy birliği ile gerçekleşti.

Bağımsızlık Yolu’ndan yapılan açıklamada “Afrika’ya ve Meclise saldıran faşistleri oy birliğiyle tahliye ettiler” denildi.

İçişleri Bakanlığı, Afrika Gazetesi ve Cumhuriyet Meclisi’ne saldıranların şartlı tahliyesine ilişkin Bağımsızlık Yolu’nun sorularına yanıt vermek için belirlediği 30 TL maliyetin ödenmesi üzerine hükümlülerin oy birliği ile tahliye edildiği cevabını verdi.

Tahliye Gerekçesi İyi Hal ve Pişmanlık

Yazıda, hükümlü saldırganların cezaevinde geçirmiş oldukları süredeki iyi halleri ve pişmanlık duymaları tahliye kararına gerekçe olarak gösterildiği ifade edildi.

CTP-HP-TDP-DP Hükümetinde Şartlı Tahliye Kurulu Kimlerden Oluşuyor?

4’lü koalisyon hükümeti dönemindeki Şartlı Tahliye Kurulu, HP’ye ait bakanlığa bağlı İçişleri Müsteşarlığı başkanlığında, HP’ye ait bakanlığa bağlı Cezaevi Danışma Kurulu Başkanı veya Cezaevi Danışma Kurulu’nun görevlendireceği bir Üye, Başsavcı’nın görevlendireceği bir Savcı, CTP’li Başbakan’ın bana bağlıdır dediği Polis Genel Müdürü’nün I. veya II. Yardımcısı, HP’ye ait bakanlığa bağlı Merkezi Cezaevi Müdürü veya Muavini, CTP’ye ait bakanlığa bağlı Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimi veya Yardımcısı, TDP’ye ait bakanlığa bağlı Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü veya Muavini olmak üzere 7 kişiden oluşmaktadır.

7 Üyenin 6’sı Toplantıdaydı

İçişleri Bakanlığının cevaben yolladığı yazıda 2 Mayıs 2018 tarihinde cezaevinde yapılan Şartlı Tahliye Kurulu toplantısına bulunması gereken 7 üyeden 6’sının katıldığı belirtildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık