AktüelGazedda'nın GündemiAfrika yeniden AVRUPA oldu

2001 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş'ın açtığı davaların ardından adını "Afrika" olarak değiştiren gazete, 19 yılın ardından yeniden Avrupa Gazetesi olarak bugün yeniden hayata geçti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 25, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

2001 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın açtığı davaların ardından adını “Afrika” olarak değiştiren gazete, 19 yılın ardından yeniden Avrupa Gazetesi olarak yayın hayatına başladı.

Afrika Gazetesi’nin logosu üzerinden başlayan tartışmanın ardından, gazete Genel Yayın Yönetmeni Şener Levent, gazetenin ismini değiştirdi. Geçtiğimiz günlerde gazetenin isminin ve logosunun değişeceğini kamuoyuna duyuran Levent, bugün itibariyle “Avrupa Gazetesi” olarak yeniden yayın hayatına girdi.

Konuyla ilgili gazete tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Sevgili maymuncuğumuza veda ediyoruz bugün… Düşünen bir eşeciğimiz var artık… Maymuncuk gibi o da Onuncu Köy mensubu… Bu işin sonunda bomba var, kurşun var, linç var diye çok uyardık onu! Dinlemedi!

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık