AktüelPolitikaAfrika saldırganlarını tespit edemediler, ELAM’cıları tespit ettiler

Neo-nazi, ırkçı ELAM'ın bayrak yakma eyleminin yankıları sürüyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 20, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Neo-nazi, ırkçı ELAM’ın bayrak yakma eyleminin yankıları sürüyor.

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay dün, polisin bayrak yakan ELAM’cıların kimliklerinin tespit ettiğini ve sınır kapılarından geçmeleri halinde gerekli işlemlerin yapılacağını açıkladı. 

Kendi faşistinin ‘tespit’ edememişti

Kısa süre içerisinde ELAM’cıların kimliklerinin tespit edilmesi akla Afrika olaylarına karışan 9 kişinin hala kimliklerinin tespit edilemediğini getirdi.

Hatırlanacağı üzere 22 Ocak 2018’de Afrika gazetesine saldıran ve ciddi hasar verenler arasından sadece 6 kişi tutuklanmış ve 9 kişi de tespit edilememişti. Söz konusu 9 kişi hala tespit edilememiş durumda.

Zaten yasa dışı

Öte yandan Özersay polisin tespit ettiği ELAM’cıların Kıbrıs’ın kuzeyine geçer geçmez tutuklanacağı açıklaması yaptı.

Fakat bilindiği gibi ELAM Bakanlar Kurulu kararı ile “yasa dışı” örgütler arasında yer almakta olup bu örgüt adına faaliyet yürütenlerin tutuklanması ön görülmekte.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık