AktüelGazedda'nın GündemiAfrika saldırganı vatandaşlık dağıtıyor

Afrika Gazetesi'ne yönelik faşist saldırının önde gelen isimlerinden olan Mehmet İpek, kktc vatandaşlığı dağıtmaya başladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 14, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Afrika Gazetesi’ne yönelik faşist saldırının önde gelen isimlerinden olan Mehmet İpek, kktc vatandaşlığı dağıtmaya başladı.

KKTC Ak Hataylılar Derneği Başkanı Mehmet İpek, derneğin oy potansiyeline ‘hayır’ diyemeyen iktidar sahipleri sayesinde, vatandaşlık dağıtmaya başladı. Olay, bir kişinini kişisel sosyal medya hesabında olayı duyurmasıyla ortaya çıktı.

Sosyal medyada dün yayımlanan bir gönderi, vatandaşlık politikasını bir kez daha gözler önüne serdi. KKTc vatandaşlığı alan bir kişi, Mehmet İpek’le olan fotoğrafını paylayıp, kendisine vatandaşlık alınmasında yardımcı olan İpek’e minnetini sundu.

İpek, 2018 yılında TC Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emri ile gerçekleşen Afrika saldırılarında önü çekmiş, daha sonra tutuklanarak 6 ay hapse mahkum edilmiş, 4’lü hükümet tarafından ‘iyi halden’ şartlı tahliye edilmişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık