AktüelMedya OdasıAfrika Gazetesi 22 Ocak saldırılarıyla ilgili dava açtı

Afrika/Avrupa Gazetesi 22 Ocak 2018 yılında gazeteye düzenlenen organize saldırıyla ilgili sorumlu olarak gördüğü Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı (GKK) ve Polis Genel Müdürlüğü (PGM) aleyhine dava açtı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 21, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Afrika/Avrupa Gazetesi 22 Ocak 2018 yılında gazeteye düzenlenen organize saldırıyla ilgili sorumlu olarak gördüğü Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı (GKK) ve Polis Genel Müdürlüğü (PGM) aleyhine dava açtı.

GKK, Manavoğlu ve Öğmen dava edildi

İlgili davayı, gazete avukatı Öncel Polili dosyaladı. Dava edilenler arasında Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı, dönemin Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu ve dönemin Polis Genel Müdürü Yardımcısı Yüksel Öğmen de var.

Gazete Kuni, Karacamert ve Başaranel’i de dava etti

Davada ayrıca, Başbakanlık ve Özel Hareket Müdürlüğü görevlileri Kasım Kuni, Günay Karacamert ile PGM de görevli Asım Başaranel de bulunuyor.

Mahkemeye yapılan istidada, davanın esasına geçmeden polis teşkilatının tasarrufunda bulunan ve halen yakalanmayan 9 saldırganın açıklanması için mahkeme emri vermesini de talep etti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık