AktüelGazedda'nın GündemiAdı “üniversite” olan her yer üniversite değildir

Girne Amerikan Üniversitesi safını bir kez daha belli etti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 12, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Girne Amerikan Üniversitesi safını bir kez daha belli etti. Daha önce birçok kez çalışanlarının maaş ve yatırımlarını ödememesiyle gündeme gelen GAÜ bu kez, paranın kokusunu Türkiye’de aldı. GAÜ’nün resmi sosyal medya hesabından bugün akşam saatlerinde yapılan açıklamada “Love Erdoğan” sloganını logosuyla birleştirdi.

Serhat Akpınar’ın patronu olduğu, Girne Amerikan Üniversitesi, yeni bir skandala daha imza attı. Kıbrıs’ın kuzeyinde çok büyük bir kesimin tepki gösterdiği “Love Erdoğan” pankartlarına, GAÜ destek atmayı tercih etti. Uzun süredir işçilerinin yatırımlarını yapmayan, devletle yaptığı anlaşma sonrası yatırım borçlarını sildiren GAÜ’nün konuyla ilgili tavrına, sosyal medyada pek çok insan tarafından eleştiri yapıldı.

Akpınar: Duruşumuz, devletimizin onursal geleceği için cumhurbaşkanımızın yanında olmaktır

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar imzasıyla yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan aleyhine başlatılan; doğru olmayan gerçeklikle algı yönetimi yapmaya çalışan dış güçlere karşı duruşumuz, Devletimizin onursal geleceği için Cumhurbaşkanımızın yanında olmaktır. Milli değerlerimize olan bağlılığımızla; TC Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a KKTC’den sonsuz sevgilerimizi gönderiyoruz.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık