AktüelGazedda'nın Gündemi“Adanın kuzeyinde ya da güneyinde yaşamanız fark etmez, faşist her yerde faşisttir”

"Aynı tornadan çıkmış gibi birbirlerine benzerler, birbirlerinin politikalarından beslenip semirirler."
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 1, 2021
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

CTP Milletvekili Doğuş Derya Kıbrıs’ın güneyinde gerçekleşen seçimlerden faşist ELAM’ın güçlenerek çıkmasını Kıbrıs’ın kuzeyinde “güneyde milliyetçilik yükseliyor” şeklinde yorumlayanları eleştirerek “adanın kuzeyinde ya da güneyinde yaşamanız fark etmez, faşist her yerde faşisttir” değerlendirmesinde bulundu.

Derya’nın sosyal medya üzerinden yaptığı değerlendirme şöyle:

“Faşizm faşizmi besler” diye bir laf vardır. Kıbrıs’ın kuzeyinin bir kara para aklama mekanı olmaktan çıkmasını engellemek ve adanın tümüyle uluslararası hukukun içine girmesinin önüne set çekmek isteyenler, şimdi ELAM’dan medet umar oldular. Kendi dar menfaatlerini korumak için Müzakere Masası’nı devirmeye kalkanlar güneyde milliyetçilik yükselmiş diye sevinç naraları atıyorlar 🙂 Gören de yıllardır şoven politikalar üreten bu arkadaşlar değil sanacak. Mensup olduğu millet fark etmeksizin faşist her yerde faşisttir. Aynı tornadan çıkmış gibi birbirlerine benzerler, birbirlerinin politikalarından beslenip semirirler. Sizi tanıyoruz, adanın kuzeyinde ya da güneyinde yaşamanız fark etmez, faşist her yerde faşisttir.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık