Politika“Adamızda Zamanın Bölünmesi Kabul Edilebilir Değil”

Öğretmenler Sendikası (KTÖS), hükümetin yaz saatine uygulumasına devam etme kararına tepki göstererek hayatın bir çok alanını olumsuz etkileyeceğine dikkat çekti. KTÖS Eğitim Sekreteri Burak Maviş “birlikte bir yaşamı paylaştığımız adamızda zamanın bölünmesi kabul edilebilir değildir” diyerek hükümete Türkiye’nin bir alt yönetimi gibi davranmaktan vazgeçip saatleri Avrupa’ya göre ayarlama çağrısı yaptı. Açıklama şöyle: UBP-DP Hükümeti Türkiye’nin bir alt yönetimi gibi davranarak, çalışma hayatı, eğitim sistemi, iklim koşulları ve iki toplumun ilişkilerini hiçe sayarak Türkiye’de devam kararı...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 31, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Öğretmenler Sendikası (KTÖS), hükümetin yaz saatine uygulumasına devam etme kararına tepki göstererek hayatın bir çok alanını olumsuz etkileyeceğine dikkat çekti.

KTÖS Eğitim Sekreteri Burak Maviş “birlikte bir yaşamı paylaştığımız adamızda zamanın bölünmesi kabul edilebilir değildir” diyerek hükümete Türkiye’nin bir alt yönetimi gibi davranmaktan vazgeçip saatleri Avrupa’ya göre ayarlama çağrısı yaptı.

Açıklama şöyle:

UBP-DP Hükümeti Türkiye’nin bir alt yönetimi gibi davranarak, çalışma hayatı, eğitim sistemi, iklim koşulları ve iki toplumun ilişkilerini hiçe sayarak Türkiye’de devam kararı alınan “yaz saati uygulamasını” hayata geçirmiştir.

Yaz saati uygulamasının devamı ile;

Kış aylarında mesai başlangıç saatinin hava aydınlanmadan gerçekleşmesi çalışma hayatını olumsuz etkileyecektir. Karanlık saatlerde uyanma, seyahat etme ve işe başlama yeni bir kaos yaratacaktır. Doğal olarak okullarımız, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve ailelerimiz de aynı kaostan etkilenecektir. Bunun verimliliği veya verimsizliği tartışılmamıştır.

Çalışma hayatına ve eğitim hayatına karanlıkta başlamak daha fazla elektrik enerji harcanmasına neden olacaktır. Karanlık saatlerde okula yürüyerek giden çocuklarımızın güvenliği ne olacaktır?

İki toplumlu görüşmeler devam ederken, barış ve demokrasi mücadelesi sürerken, iki toplum arasında bir saatlik anlamsız bir zaman farkı yaratılmıştır. Birlikte bir yaşamı paylaştığımız adamızda zamanın bölünmesi kabul edilebilir değildir.

Toplum Avrupa Birliği rüyasından koparılıp, TC ve Arap ülkeleri ile entegrasyona uyandırılmıştır.

Hükümet yetkilileri yaz saati uygulamasının devam etmesinden kimin, nasıl etkileneceğinin farkında değildir. Bunu bilimsel anlamda araştırmamıştır? Yaz saati uygulamasının devamı ile ilgili avantajlarını veya sınırlılıklarını toplumla paylaşmamıştır. Toplumun genelini ilgilendiren bir konuda hükümetin umursuz davranması, ben yaptım oldu mantığını dayatması kabul edilebilir değildir.

Hükümet yaz saati uygulamasının devamı ile ilgili kararını bilimsel verilerle desteklemelidir. Sosyal, ekonomik ve politik anlamda ne kazandığımızı bilmek istiyoruz. Aksi taktirde Hükümet, Türkiye’nin alt yönetimi gibi davranmaktan vazgeçip, saatlerimizi Avrupa’ya göre ayarlamalıdır.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık