AktüelAdalı, ölüm yıldönümünde anılıyor

Bu Memleket Bizim Platformu, 6 Temmuz’da, Kutlu Adalı cinayetinin yıldönümü nedeniyle eylem düzenliyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 30, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Bu Memleket Bizim Platformu, 6 Temmuz’da, Kutlu Adalı cinayetinin yıldönümü nedeniyle eylem düzenliyor.

Basın-Sen tarafından Platform adına yapılan açıklamada, Cumhuriyetçi Türk Partisi, Basın Emekçileri Sendikası ve Sol Hareket’in daha önce 6 Temmuz’da Kutlu Adalı’nın katledilmesine yönelik eylemleri Bu Memleket Bizim Platformu çatısı altında birleşmiş bulunmaktadır denildi.

Buna göre, Kutlu Adalı’nın öldürüldüğü tarih olan 6 Temmuz günü sabah 09:30’da Adalı’nın mezarı başında düzenlenecek anma etkinliğine Bu Memleket Bizim Platformu’nu temsilen bağlı bulunan siyasi parti, sendika ve sivil toplum yöneticileri katılım gösterecek.

Açıklamada, platform 11.30’da da, Polis Genel Müdürlüğü önünde basın açıklaması okuyacak ve 19.00 eylem yapacak.

Eylem 19:00’da Lefkoşa Türk Belediyesi önünde toplanma ile başlayacak ardından 19:30’da kortej şeklinde yürüyüşe geçilip Kutlu Adalı’nın öldürdüğü yere gidilerek karanfiller bırakılacak.

Daha sonra Gençlik Merkezi’nde (Kızılbaş Kilisesi) etkinlik düzenlenecek.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık