AktüelEkonomiEkonomi PolitikGazedda'nın GündemiÖzel HaberAçılması beklenen Derinya barikatında askeri yapılaşma iddiası

Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 8, 2018
Djumba Hotel & Cafe

Gazeddakıbrıs

Mağusa İnisiyatifi sözcüsü Okan Dağlı, Kıbrıs Postası TV’de konuk olduğu Ulaş Barış’ın programında Derinya bölgesindeki askerin yeni yapılaşmada olduğunu ifade ederek, Derinya barikatının olduğu bölgeye mevzi inşaatı yaptığını kaydetti.

Dağlı konuyla ilgili şöyle konuştu: “Derinya yolundan sınır kapısına kadar yürüyemezsiniz. Arada 500 metrelik Türk askerinin faaliyetlerini sürdüğü alan var. Aldığımız bilgi, askerin orada son dönemde mevzi ve bekçi kulübesi olarak betonarme binalar yaptığıdır. Sınıra çok yakın bir yapılaşma olduğu bilgisini aldık.”

Dün CTP milletvekilleri Derinya bölgesinde gözlemler yapmış ve kapının açılmasına dönük çalışmaların devam ettiğini gözlemlediklerini kamuoyu ile paylaşmışlardı.

Bugün ise Mağusa İnisiyatifi sözcüsü Okan Dağlı, bölgede barikatın açılmasına yönelik hazırlık değil, mevzi yapıldığını ortaya attı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır. Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır. Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır. Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©