AktüelEkonomiEkonomi PolitikGazedda'nın GündemiÖzel HaberAçılması beklenen Derinya barikatında askeri yapılaşma iddiası

Gazeddakıbrıs Mağusa İnisiyatifi sözcüsü Okan Dağlı, Kıbrıs Postası TV’de konuk olduğu Ulaş Barış’ın programında Derinya bölgesindeki askerin yeni yapılaşmada olduğunu ifade ederek, Derinya barikatının olduğu bölgeye mevzi inşaatı yaptığını kaydetti. Dağlı konuyla ilgili şöyle konuştu: “Derinya yolundan sınır kapısına kadar yürüyemezsiniz. Arada 500 metrelik Türk askerinin faaliyetlerini sürdüğü alan var. Aldığımız bilgi, askerin orada son dönemde mevzi ve bekçi kulübesi olarak betonarme binalar yaptığıdır. Sınıra çok yakın bir yapılaşma olduğu bilgisini aldık.” Dün CTP milletvekilleri...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 8, 2018
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Gazeddakıbrıs

Mağusa İnisiyatifi sözcüsü Okan Dağlı, Kıbrıs Postası TV’de konuk olduğu Ulaş Barış’ın programında Derinya bölgesindeki askerin yeni yapılaşmada olduğunu ifade ederek, Derinya barikatının olduğu bölgeye mevzi inşaatı yaptığını kaydetti.

Dağlı konuyla ilgili şöyle konuştu: “Derinya yolundan sınır kapısına kadar yürüyemezsiniz. Arada 500 metrelik Türk askerinin faaliyetlerini sürdüğü alan var. Aldığımız bilgi, askerin orada son dönemde mevzi ve bekçi kulübesi olarak betonarme binalar yaptığıdır. Sınıra çok yakın bir yapılaşma olduğu bilgisini aldık.”

Dün CTP milletvekilleri Derinya bölgesinde gözlemler yapmış ve kapının açılmasına dönük çalışmaların devam ettiğini gözlemlediklerini kamuoyu ile paylaşmışlardı.

Bugün ise Mağusa İnisiyatifi sözcüsü Okan Dağlı, bölgede barikatın açılmasına yönelik hazırlık değil, mevzi yapıldığını ortaya attı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık