AktüelBilimYaşamAB’nin gündeminde sosyal medyada nefret suçlarıyla mücadele var

Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 5, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Avrupa Birliği Adalet Komisyonu üyesi Vera Jourova sosyal medyadaki nefret suçları ile ilgili değerlendirmede bulundu.

2016’daki çalışma ile başlayan süreçte Facebook, YouTube ve Twitter’ın nefret söylemi gibi durumlarda 24 saat içinde %89’luk bir yanıt verme oranına sahip olduğunu belirtti. Jourova şirketlerin içerik kaldırma oranının ise %72 seviyesinde olduğunu bunun da başarılı olduğunu vurguladı. AB istatistiklerine göre YouTube %85,4, Facebook %82,4, Twitter ise %43,5’lik bir içerik kaldırma yüzdesine sahip.

AB bu oranlar göz önüne alındığında, nefret suçu ile mücadelede doğru adımlar atıldığı kanaatinde.

Kaynak:

AB: Sosyal medya, nefret söylemi kalkınca daha iyi oldu – ShortMAG

Avrupa Birliği Adalet Komisyonu üyesi Vera Jourova sosyal medyadaki nefret suçları ile ilgili değerlendirmede bulundu. 2016’daki çalışma ile başlayan süreçte Facebook, YouTube ve Twitter’ın nefret söylemi gibi durumlarda 24 saat içinde %89’luk bir yanıt verme oranına sahip olduğunu belirtti. Jourova şirketlerin içerik kaldırma oranının ise %72 seviyesinde olduğunu bunun da başarılı olduğunu vurguladı.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır. Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır. Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır. Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©