AktüelGazedda'nın GündemiAbimiz bizimle dalga geçiyor

Kıbrıs’ın kuzeyine geri dönmesi halinde, yargılanıp suçlu bulunma ve mahkum edilme riski bulunan UBP Lefkoşa milletvekili Hüseyin Özgürgün kişisel sosyal medya hesaplarından yurttaşlarla dalga geçmeye başladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 23, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Kıbrıs’ın kuzeyine geri dönmesi halinde, yargılanıp suçlu bulunma ve mahkum edilme riski bulunan UBP Lefkoşa milletvekili Hüseyin Özgürgün kişisel sosyal medya hesaplarından yurttaşlarla dalga geçmeye başladı.

Dokunulmazlığının kaldırılmasının ardından Türkiye’ye kaçan UBP milletvekili Hüseyin Özgürgün, kişisel sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Milletvekili olarak bir senedir görevini yerine getirmeyen Özgürgün, maaş çekmeye devam ediyor. Konuyla ilgili eleştirilere ise kişisel hesabından yanıt veren Özgürgün, emeklilik hakkının bulunduğunu ve 33 yıl üzerinden hizmetlerinin karşılığı olarak ikramiye ve emeklilik maaşı alacağını ifade etti.

Ülkeye geri dönmesi halinde yargılanacak olan ve suçlu bulunması halinde hakkında mahkumiyet ve mal varlığına el koyma riski dahi bulunan Özgürgün açıklamasında şunları kaydetti:

“Bugünkü gazetelerin bir çoğunda yer alan çok önemli bir detay için açıklama yapmak istiyorum. Meclise katılmayışım, koyduğum siyasi tepki ve duruş yanında aldığım maaşla ilgili yorumlar konusunda ciddi bir bilgi eksikliğini düzeltmek gerekiyor. 22 yıldır üyesi bulunduğum Cumhuriyet meclisi üyeliğinden emeklilik hakkımı 2012 yılından itibaren kazanmış bulunuyorum. Bugün ise istifam kabul edilmiş olsaydı, toplam 33 yıl üzerinden hizmetlerim karşılığı ikramiye ve emeklilik maaşımı ömür boyu alacaktım. Bundan dolayı meclis çalışmalarında katılmadan maaşımı almaktan herhangi bir vicdanı sıkıntım bulunmamaktadır. “

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık