AktüelMüzakerelerABD’nin Yeni Başkan Yardımcısı Pence, Anastasiadis’i Aradı: Katkıya Hazırız

ABD Başkan yardımcısı görevine yeni seçilen Mike Pence, ABD yeni seçilen hükümetinin Kıbrıs sorununa bir çözüm bulunması amacıyla yapılan çabalara katkıda bulunmaya hazır olduğunu söyledi. KHA’da yer alan haberde Başkanlık Sarayından yapılan açıklamaya göre, Pence, bu akşam  (perşembe) Kıbrıslırum lider Nikos Anastasiadis ile telefonda konuştu ve ABD hükümetinin niyetini ifade etti. Pence ayrıca, ABD’nin yeni seçilen Devlet Başkanı Donald Trump’ın selamlarını Anastasiadis’e iletti ve ABD yeni hükümetinin Kıbrıs ve ABD ilişkilerinin daha da güçlenmesi arzusunu...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 1, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

ABD Başkan yardımcısı görevine yeni seçilen Mike Pence, ABD yeni seçilen hükümetinin Kıbrıs sorununa bir çözüm bulunması amacıyla yapılan çabalara katkıda bulunmaya hazır olduğunu söyledi.

KHA’da yer alan haberde Başkanlık Sarayından yapılan açıklamaya göre, Pence, bu akşam  (perşembe) Kıbrıslırum lider Nikos Anastasiadis ile telefonda konuştu ve ABD hükümetinin niyetini ifade etti.

Pence ayrıca, ABD’nin yeni seçilen Devlet Başkanı Donald Trump’ın selamlarını Anastasiadis’e iletti ve ABD yeni hükümetinin Kıbrıs ve ABD ilişkilerinin daha da güçlenmesi arzusunu iletti.

Anastasiadis,  Pence’yi Kıbrıs sorunundaki mevcut durum ve son gelişmeler hakkında bilgilendirdi ve Kıbrıs Rum tarafının Kıbrıs’ın yeniden birleşmesine yol açan Kıbrıs sorununa bir çözüm bulunması amacıyla çalışmalara devam etmesi konusundaki kararlığını teyit etti.

Anastasiadis, ayrıca,  ABD’nin yeni hükümetini tebrik ederek üstendiği yeni görev için başarılar diledi ve Kıbrıs Cumhuriyeti’nin tüm alanlardaki ikili ilişkilerinin daha da güçlenmesi niyeti ifade etti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık