AktüelDünyaABD’nin Irak’taki üssüne saldırı

Irak'ta ABD askerlerinin bulunduğu Beled hava üssüne en az 4 adet füze isabet etti. Saldırıda 4 Irak askeri yaralandı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 12, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Irak’ta ABD askerlerinin bulunduğu Beled hava üssüne en az 4 adet füze isabet etti. Saldırıda 4 Irak askeri yaralandı.

Irak’ın Salahaddin vilayetinde ABD askerlerinin kaldığı Beled Askeri Üssü’ne en az 4 füzeyle saldırı düzenlendiği bildirildi.

Irak Güvenlik Meyda Ağı tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Beled Askeri Üssü’ne 4 Katyuşa füzesi atıldı. Saldırıda, Irak ordusuna bağlı 1 subay ve 3 asker yaralandı. ABD askerlerinin kaldığı söz konusu üste, Iraklı askerler de bulunuyor.

Beled askeri üssü, geçen hafta İran Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin ölümüne misilleme olarak gerçekleştirilen roket saldırılarının hedeflerinden biriydi. 3 gün önce de Irak’ın Selahaddin vilayetinde ABD askerlerinin bulunduğu Beled üssü yakınına roket düşmüştü.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık