DünyaABD’lilerden 48 saat içinde Ukrayna’yı terk etmesi istendi

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırabileceğini söyledi ve vatandaşlarından 24 ila 48 içinde ülkeyi terk etmelerini istedi.
Gazedda KıbrısŞubat 11, 2022
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Beyaz Saray’da basın toplantısı düzenleyen ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Rusya’nın Çin’deki Kış Olimpiyatları bitmeden Ukrayna’yı işgale başlayabileceğini iddia etti.

Ukrayna’da işgalin “her an” başlayabileceğini söyleyen Sullivan, ABD vatandaşlarının 24 ila 48 saat içinde ülkeyi terk etmesi gerektiğini, işgal durumunda tahliye operasyonu yapmayacaklarını belirtti.

Rusya’nın Ukrayna’ya önce hava ve füze saldırıları yapıp ardından kara operasyonuyla işgali sürdürmesini beklediklerini ifade eden Sullivan, ABD istihbaratının Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, Çin başkenti Pekin’de düzenlenen Kış Olimpiyatları sona ermeden işgal emri verebileceğine inandığını dile getirdi. 

Sullivan, Rusya’nın Ukrayna’nın başkenti Kiev’e hızlı bir saldırı gerçekleştirebileceğini öne sürdü

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık