AktüelYüzleşmeAB’den Kayıp Şahıslar Komitesi’ne 2.6 milyon Euro katkı

Avrupa Birliği (AB), Kayıp Şahıslar Komitesi‘ne 2.6 Milyon Euro’luk bağışta bulundu. Komiteden yapılan yazılı açıklamada, katkı için AB’ye teşekkür edildi.
Gazedda KıbrısOcak 17, 2022
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Avrupa Birliği (AB), Kayıp Şahıslar Komitesi‘ne 2.6 Milyon Euro’luk bağışta bulundu. Komiteden yapılan yazılı açıklamada, katkı için AB’ye teşekkür edildi.

Açıklamada AB’nin, 2006 yılında faaliyetlerinin başlamasından bu yana Komiteye 33,3 milyon Euro katkıda bulunan açık ara en büyük bağışçı olduğu hatırlatıldı.

Bu yıl, bu fonların, Kayıp Şahıslar Komitesi’nin “Genel Kazı, Kimlik Tespiti ve Kayıp Şahısların Kalıntılarının İadesi Projesini” destekleyeceği de belirtildi.

Şimdiye kadar Kıbrıs’taki her iki toplumdan bin 23 kayıp kişinin kimliği tespit edildiği ve onurlu bir cenaze töreni için ailelerine iade edildiği ifade edilen açıklamada komitenin, ilgili ailelerin acılarını hafifleten iki toplumlu projesini uygulamak için bağışçı desteğine güvendiği kaydedildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık