AktüelEkonomi PolitikABD’den Yunanistan Fransa tatbikatına ‘Endişeliyiz’ açıklaması

Fransa ve Yunanistan’ın Akdeniz’de birlikte gerçekleştirdiği tatbikat sonrası ABD Savunma Bakanlığı “Endişeliyiz” açıklaması yaptı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 14, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Pentagon, Doğu Akdeniz’de gerilimi tırmandıran Fransa-Yunanistan ortak tatbikatı nedeniyle endişeli olduklarını duyurdu.

“Gerilimin azalmasını istiyoruz”

Pentagon Sözcüsü Jonathan Hoffman, Yunanistan ve Fransa deniz kuvvetlerinin Akdeniz’in doğusunda ortak tatbikat düzenlemesinden endişe duyduklarını belirtti. Hoffman, bugünkü basın toplantısında, Yunanistan ve Fransa’nın ortak tatbikatıyla ilgili, “Doğu Akdeniz’deki gelişmelerden endişeli olduğumuz ortada” ifadesini kullandı. Fransa ve Türkiye’nin, NATO içinde ABD’nin son derece önemli müttefiki olduğunu kaydeden Hoffman, “Gerilimin azalmasını istiyoruz. Onların işbirliğine devam ederek daha az elverişli koşullarda savaş gemilerini veya uçaklarını kullanma ihtiyacını öngörmeyen çözüm bulmasını istiyoruz” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık