AktüelEkonomi PolitikPolitikaABD’den Maduro’ya rest

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun 72 saat içinde ülkeyi terk etmesini istediği ABD’li diplomatları geri çekmeyeceklerini açıkladı. ABD Başkanı Donald Trump,  Venezuela’da muhalefet lideri Meclis Başkanı Juan Guaido’yu resmen devlet başkanı olarak tanıyacağını ilan etmişti. Pompeo da Venezuela ordusuna demokrasiyi destekleme çağrısı yapmıştı. Maduro bunun üzerine Washington’la diplomatik ilişkileri kestiklerini açıklayıp ABD’li diplomatların 72 saat içinde ülkeyi terk etmesini istemişti. Guaido ise yetkinin kendisinde olduğunu belirterek ABD’li diplomatların ülkede kalmasını...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 24, 2019
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun 72 saat içinde ülkeyi terk etmesini istediği ABD’li diplomatları geri çekmeyeceklerini açıkladı.

ABD Başkanı Donald Trump,  Venezuela’da muhalefet lideri Meclis Başkanı Juan Guaido’yu resmen devlet başkanı olarak tanıyacağını ilan etmişti. Pompeo da Venezuela ordusuna demokrasiyi destekleme çağrısı yapmıştı. Maduro bunun üzerine Washington’la diplomatik ilişkileri kestiklerini açıklayıp ABD’li diplomatların 72 saat içinde ülkeyi terk etmesini istemişti.

Guaido ise yetkinin kendisinde olduğunu belirterek ABD’li diplomatların ülkede kalmasını istedi.

Pompeo da Maduro hükümetinin ABD ile ilişkileri kesme ve diplomatları istenmeyen kişi ilan etme yetkisine sahip olmadığını belirterek “ABD, Venezuela ile diplomatik ilişkilerini sürdürecek ve bu ilişkiyi bizim diplomatik temsilciliklerimizi ülkesine davet eden geçici başkan Guaido hükümeti üzerinden sağlayacaktır”dedi.

Diplomatları çekmeyeceklerini belirten Pompeo, Guaido’ya kendilerine ülkede kalmasına izin verdiği için teşekkür etti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..